uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 27 Ekim 2017

Uysal: Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım

CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal yayınlamış olduğu yazılı bir açıklama ile Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı hepimize kutlu olsun. Bugünlerde Cumhuriyetimizle ilgili yazılacak çok şey, söylenecek de çok söz var. Fakat yazılanı okumak, okuduğunu da anlamak yetmiyor. Uygulamak gerek. Yaşama geçirmek gerek. İşte o zaman yazılanlar ve anlaşılanlar hedefe ulaştığında gerçekleşmiş olur.

Değerli vatandaşlarım. Sevgili Selçuklular. Türkiye Cumhuriyetinin gerçek Cumhuriyetçileri! İşte burada görev bizlere düşüyor.

Bundan tam 94 yıl önce bu ülkenin nasıl kazanıldığını ve ne şartlarla Cumhuriyetin kurulduğunu; ama okuyarak ama duyarak biliyoruz. Gerçek olan tek bir doğru var. O da Atamızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyet! Yani halkın kendi egemenliğini kurması, vekillerini ve yöneticilerini kendisinin seçmesi. İşte bu anlamda “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü. Boşuna söylenmemiştir.

Peki, o günden bugüne 94 yıl geçti. Ne değişti. Bugün bizi yöneten iktidar sahipleri, Cumhuriyetimizin yaşatılması veya güçlenmesi için mi uğraşıyorlar? Yoksa Kefensiz yatan atalarımızın canları ile kurulan şu güzelim vatanı parçalamak veya başka emellere sürüklemekle mi meşguller?

Geçmişte veya günümüzde kim bu ulusun gerçek değerleri ile oynarsa oynasın. Karşısında duracağız. Dün soramadığımız hesabı bugün soracağız. Bizim bugün sormadığınız hesabı yarın çocuklarınız torunlarınız bize sorabilir.

Yaşadığımız bu topraklarda birlik ve beraberlik için, huzur ve güven için, sağlıklı bir yaşam için Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım. Yarın çok geç olabilir.

Sevgi ve saygılarımla!

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Hafriyat İşlerinin Uzmanı…

Hafriyat İşlerinin Uzmanı…

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk