uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 5 Ocak 2019

Uyarı üstüne uyarı: İzmir’e kar geliyor!

Karlı hava dalgasının etkisi altına giren Türkiye’de soğuklar tüm yurdu sardı. Balkanlar’dan giriş yapan soğuk ve karlı hava önce Trakya’yı ve Marmara Bölgesi’nin yüksek kesimlerini etkiledi. Soğuk havadan İzmir’de nasibini alıyor. Yüksek kesimlerde kar yağışı 50 cm.’yi bulurken Pazartesi ve Salı günleri karın kent merkezinde de etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji tahminlerine göre yurda giriş yapan kar yağışının uzun süre etkisini sürdürmesi bekleniyor.

İzmir’de ise yüksek kesimlerde kar hakim. Pazartesi’den itibaren hava daha da soğuyacak. Pazartesi ve Salı günleri sıcaklığın 4 ila 6 dereceye düşmesi beklenirken kentin büyük bölümünde karla karışık yağmur ve karın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yetkililer, şehir merkezinde ve merkez ilçelerde de kar görülebileceğini ifade ederek İzmirlileri tedbirli olmaları konusunda uyardı.

YOĞUN TEMPO
Dün akşam saatlerinde kar kalınlığının bazı bölgelerde yaklaşık 50 cm.’e kadar ulaşmasıyla birlikte Büyükşehir Ekipleri kar küreme, greyder ve tuz serim araçlarıyla seferberlik ilan etti. Kar yağışının artması ihtimaline karşı ise kamyon ve iş makineleri teyakkuzda bekletiliyor. Kent merkezinde Kavacık ve Tırazlı yolunu tamamen açan Büyükşehir Belediyesi, Bergama’nın Yukarıada Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Kırcalar Mahallesi, Topallar Mahallesi’ni ulaşıma açtı; tuzlama çalışmalarına ise devam ediyor. Ayrıca Spil ve Beşpınar’da etkili olan kar yağışı nedeniyle greyder yol açma çalışmalarını sürdürürken tuz serim aracı da kesintisiz tuzlama yapmaya devam ediyor.

Ödemiş’in Hacıhasan, Kemer ve Yılanlı Mahalleleri’nde kar yoğunluğunun fazla olmasından dolayı araç trafiğine izin verilmezken, İzmir Büyükşehir ekiplerine gelen ihbarla tuzlama ekipleri bölgeye yönlendirildi.
EGEDESONSÖZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk