uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Fikri ATILBAZ 5 Ağustos 2015

Uyan Uyan Uyan Demek Yine Bize Düştü

fikri-atilbaz1311Türkiye nereye? Evet tarih sahnesinde yürüyüşte olan tüm milletler gibi Türkiye’de yürüyüşünü sürdürmektedir. Ancak bu yürüyüş beraberinde belirsizliği, kaosu, kararsızlığı, proje yapan değil projenin bir parçası olmayı taşımaktadır. Oturduklarında mangalda kül bırakmayan, hepsi birer filozof, sosyolog, sosyalpsikolojist olan zihniyet mensupları, çözüm süreci dökülmeye başlayınca, tutulacak bir yanı kalmayınca afalladılar, şapşik oldu hepsi.

Şu an bu tip insanlar abandone durumundalar. Bunlar 3 yıl önce Türkiye’yi felakete götürecek olan çözüm sürecinin temenni ettiklerini gerçekleştirecekler diye gönülden bağlanmış, her türlü desteği vermişlerdi. Onlar ve çözüm sürecinin bilmedikleri gerçekliğine inanmışlar, bu işi Türk milletinin başına bela etmiş kişiler, hep beraber Kürt sorununa çözüüüüm diye bağırdılar, destek oldular, konferanslar yaptılar, geceler düzenlediler, zılgıt çektiler, anadilde eğitim diyerek ikinci bir dili her alana sokmaya kalktılar.

XXX

Bu atmosferde olan hemen herkesi bir heyecan kapladı. İkinci Cumhuriyetçiler bu tam bize göre bir ortam dediler sarıldılar çözüm sürecine. Komüncüler sarıldılar çözüm sürecine. Komünistler ‘Halklara özgürlük’ gerçekleşecek diye sarıldılar çözüm sürecine. Millet yok, ümmet var diyen dindar olmayı asla beceremeyen, dindarın üstünden geçinen dinciler sarıldılar çözüm sürecine. Vatan kavramını yitirmiş olan sol ve sağ yobaz takımı sarıldılar çözüm sürecine.

İşin en kötüsü, Atatürkçü geçinen, maskeli balonun konuklarını içinde barındıran, Ulusalcılığı tasfiye eden, etnik temelli bölünmeye he diyen, mezhep ayrıştırmasına yeşil ışık yakan, bu süreç tam da bizim kalemimiz diyerek ve eskisini beğenmediği için kendisine ‘yeni’ diye hitap eden ‘Yeni CHP’e sarıldı çözüm sürecine.

Vatanı sadece kuru kuruya bir toprak, Türk bayrağını sadece bir bez parçası olarak gören zavallılar sarıldılar çözüm sürecine. Eski yeni ne kadar komünist varsa hepsi sarıldı çözüm sürecine.

İşte bazı kesimlerin bütünüyle bu çözüm sürecinin sonunda kendi fikirlerinin uygulama alanı doğacağını sanan zavallı beyinler ve BOP’un projesinin parçası olduğu için çözüm de çözüm diyenler, ülkede Kürt sorunu vardır diyerek, PKK terörünü perdelemeye kalkanlar, Kandil’e gidip, dönüşte orayı kutsayanlar, cici PKK diyenler siz Türkiye’nin güzelim yıllarının kaybolmasına ses çıkarmayıp, düne kadar AKP yalakalığı, yancılığı yaparken; MHP, en başından beri bu çözüm dediğiniz çözümsüzlük, düğüm bataklığı ülkeyi mahveder, PKK elde ettiği kazançlarla, bağımsız Kürdistan fikrinden asla vazgeçmez, diye hepinizi uyardı.

Bir yılan, bir akrep içindeki zehrini başkasına akıtmadan rahat etmez. Çünkü programı öyle yapılmış. PKK da o bağımsızlık, Türk’ü düşman görme fikrini içinden atamaz. Kuruluşunun temelinde bu vardır. PKK dışındaki bütün bu çözüm denen illete destek veren gruplar, mili olmadıkları için nasıl bir hıyanete arka çıktıklarının farkında değiller.

Yapılanlar, kendilerini aydın olarak gösteren bu ihanet şebekesini cici çocuklar olarak gösterip, HDP’yi de AKP’den kurtuluş umudu olarak topluma kabullendiren aymazlar çözüm ipine sarılanlar, siz aslında çoktan Erdoğan’ın ipine sarılmışsınız. Bir de hala Erdoğan karşıtlığı yaparak kendinizden habersizsiniz. Nasıl bir batak içinde olduğunuzu görmüyorsunuz, anlamıyorsunuz.

İşte bugün de, yine sizlere uyan uyan uyan demek bize düşüyor.

Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk