site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 5 Aralık 2012

Üniversite Binasının İhalesi Tamamlandı

Selçuk’a ikinci bir üniversite kazandırmak için çaba harcayan Selçuk Belediyesi Dokuz Eylül Üniversitesi binasının yapılması için 31 Ekim’de ihaleye çıkarak yüklenici firma ile sözleşme aşamasına geldi.

Bir yıldan kısa bir süre içinde iki üniversiteye kapılarını açan Selçuk Belediyesi,2011 yılında Selçuk’ta eğitime başlayan Türk Hava Kurumu Üniversitesine yaptığı bina tahsisinin ardından,  Dokuz Eylül Üniversitesine de 14 Mayıs mahallesinde 7 bin 456 metrekare arsa tahsisini gerçekleştirmişti. Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte yaptığı protokol kapsamında üniversite binasının yapımını da üstlenen Selçuk Belediyesi üniversitenin sıhhi tesisat, elektrik mekanik ve bina projelerinin tamamlanmasının ardından üniversite binasının yapımı için ihale aşamasını tamamladı.

Bina yapım işinin Ocak ayında başlayacağını dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür “ Açılacak olan Yüksek Okulun 3 bloktan oluşacağını içerisinde 8 adet derslik, 2 adet laboratuvar,  1 adet de konferans salonu, kütüphane, kafeterya ve idari binanın bulunacağını bildirdi. Planlanan hedeflerin zamanında gerçekleştiğini ve projelerin yolunda gittiğini vurgulayan Başkan Ülgür 2013- 2014 yılı için üniversitenin eğitime başlamasını planlıyoruz. Şu an için önümüzde bir engel yok. Selçuk’u ikinci bir üniversiteye kavuşturmanın mutluluğunu en kısa sürede yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (2 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk