site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 20 Temmuz 2012

Üniversite Binası İçin İhale Çalışmalarına Başlanacak

Selçuk’a ikinci bir üniversite kazandırmak için büyük bir çaba harcayan Selçuk Belediyesi Dokuz Eylül Üniversitesi’nden gelecek keşif cetvelleri, metrajlar ve analizlerin ardından üniversite binasının ihale hazırlıkları için çalışmaları tamamlayacak.

2011-2012 eğitim öğretim yılında Selçuk’ta açılan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin ardından kente bir üniversite daha kazandırma çabasında olan Selçuk Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte yaptığı protokol kapsamında üniversitenin okul binası için planlayacağı sıhhi tesisat projelerinin tamamlanmasını bekliyor.

Bir yıldan kısa bir süre içinde iki üniversiteye kapılarını açan Selçuk Belediyesi, 2011 yılında Selçuk’ta eğitime başlayan Türk Hava Kurumu Üniversitesine yaptığı bina tahsisinin ardından,  Dokuz Eylül Üniversitesine de 14 Mayıs mahallesinde 7 bin 456 metrekare arsa tahsisi yaparak , okul binasının inşasını üstlenmek üzere 10 Şubat 2012 de protokol imzalayarak gereken büyük adımı atmıştı.

Üniversite konusunda projelerin yolunda gittiğini dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür “Okullaşma konusunda halkımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Kentimize Dokuz Eylül Üniversitesi gibi köklü bir eğitim kurumuna böyle bir yüksek okulları kazandırmak mutlu edecek. Açılacak Yüksekokul sayesinde gelecek genç nüfus ile birlikte daha dinamik bir yapıya sahip olacağız. Üniversite konusunda belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an Dokuz Eylül Üniversitesi ile yaptığımız  protokole göre üniversiteden gelecek keşif cetvelleri, metrajlar ve analizleri bekliyoruz. Bu projeler geldikten sonra bir ay içerisinde ihale hazırlıklarını tamamlayacağız. Şu an önümüzde herhangi bir engelimiz yok. Projeler tamamlandıktan sonra belediye tarafından en kısa sürede bina yapımı tamamlanacak” dedi.

Yorumlar (2 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk