site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 13 Kasım 2019

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Selçuk’ta Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. Yılında Selçuk’ta da saygı ve özlemle anıldı. Ulu Önder’in ebediyete intikalinin 81. Yılı sebebiyle düzenlenen anma törenleri Hükümet Konağı Tören Alanı’da başladı. Törene Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Selçuk Cumhuriyet Savcısı Olcay Arslan, Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Selçuk İlçe Jandarma Komutanı Ekrem Büyüktekin, resmi kurum çalışanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtı’na Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı, siyasi partiler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları tarafından çelenk sunulmasından sonra katılımcılar Atatürk’ün huzurunda siren sesi eşliğinde iki dakika saygı duruşunda bulundular. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulan tören sonrasında katılımcılar Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda hazırlanan Atatürk’ü anma programa katıldılar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yılı sebebiyle Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuk 19 Mayıs Ortaokulu tarafından hazırlanan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Matematik Öğretmeni Nuray Arca günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü sebebiyle düzenlenen “Atatürk” konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk