uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor 11 Eylül 2012

Türk ve Kosovalı Dağcılar Kardeşlik Faaliyetinde Buluşacak

14-17 Eylül 2012 tarihleri arasında Koca Balkan Dağlarında gerçekleşecek dostluk faaliyeti Türk ve Kosovalı dağcıları bir araya getirecek.

Yurtiçi ve yurt dışında birçok başarılı dağcılık faaliyetine imza atan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Selçuk Şubesi şimdide Balkan dağlarında bayrak açacak. Kosova Cumhuriyeti’nin Prizren ilinde faaliyet gösteren Shoqata Bjeshketare Haxhi Bedridin Isaja Dağcılık Kulübü ile ortak gerçekleşecek etkinliklerde bölgeyi tanımak, kardeş kulüp olma yönünde ilişkileri geliştirmek ve ileride gerçekleşmesi olası ortak faaliyetlere zemin hazırlamak hedeflenecek. Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan rehberliğinde gerçekleşecek Koca Balkan Dağları keşif faaliyeti sırasında Türk hakimiyeti döneminden kalma eserlerde ziyaret edilecek. Gerçekleşecek faaliyet hakkında açıklamada bulunan Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan Koca Balkan Dağları Faaliyetine kulübün genel merkezinden ve Selçuk Şubesinden yöneticilerin de katılacağını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti;

“Dünyada ve ülkemizdeki dağcılarla ortak faaliyetler yapmak, uzakları yakın etmek, dünya ile kardeş olmak adına bu tür faaliyetleri oldukça önemsiyoruz. Savaşlar, saldırılar ve yıkımların yaşadığı bir dönemden geçerken dostluk faaliyetleri daha bir önem kazanmakta, bizler ne mutlu ki spor vesilesi ile dünya ile kucaklaşan bir kulübün üyeleriyiz ve bu hedefimizi inatla devam ettirip Türk dağcılığının gelişmesi için faaliyet yürütmeye devam edeceğiz” dedi.


Yorumlar (2 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk