uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 15 Nisan 2018

Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında

Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen çelenk sunum töreni ile başladı. Kutlamalar kapsamında Selçuk Şehitliği’ne ziyaret düzenlendi.

İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Emre Albay, Selçuk İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Altuğ Aydınlı’nın yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve kamu çalışanlarının katıldığı tören Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük tarafından ilçe teşkilatı adına Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Halkın huzuru ve mutluluğu polisin başarısıdır

Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Polisin en önemli görevi kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek sözlerine başlayan Köpük; “Kamu düzeninin sağlanması demek bir ülkede huzurun olması, insanların güvenli bir şekilde hayatlarına devam etmeleri demektir. Bizler görevimizi yaparken her gün bu büyük sorumluluğun bilinci ile hareket etmekteyiz. Hukuk devletinde polis adalete dayalı bir kuvvettir. Adaletin ilk kapısıdır. Korkulan değil; güvenilen bir güçtür. Güvenlik ve asayişin sağlanmasında büyük görevler üstlenen, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, haksızlığa ve hukuksuzluğa geçit vermeyen vatandaşımıza hizmet edip ülkemizin çıkarlarını her şeyin üstünde tutan polislerimizin varlığı devletimizin teminatıdır. Bizim başarımız halkımızın huzur ve mutluluğudur” dedi.

Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük’ün konuşmasının ardından İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen de günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar Selçuk Şehitliği’ni ziyaret ederek; şehitler için dua etti.

Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları, Selçuk İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde verilen kokteyle devam etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk