uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Bölgeden, Manşet Haber, Üst Manşet 5 Ocak 2019

Torbalı’daki rakam belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistikleri verilerine göre 2018 yılında en çok konut satışı yapılan ilk üç il: İstanbul, Ankara ve İzmir. Bu üç büyükşehir, ev almak ya da yatırım yapmak isteyenlerin de ilk ilk aklına gelen bölgeler arasında.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistikleri verilerine göre 2018 yılında en çok konut satışı yapılan ilk üç il: İstanbul, Ankara ve İzmir. Bu üç büyükşehir, ev almak ya da yatırım yapmak isteyenlerin de ilk ilk aklına gelen bölgeler arasında. Diğer şehirlere oranla daha fazla iş imkânı, şehir içi ulaşım kolaylığı, konut projeleri, eğitim vb. olanaklar; İstanbul, Ankara ve İzmir illerine olan ilgiyi artırıyor. Bu ilgi ev fiyatlarının yükselmesine sebep olsa da konut satış fiyatları ilçeden ilçeye farklılık gösteriyor.

Üç büyükşehir arasında en düşük konut metrekare fiyatlarında birincilik; İstanbul’da Esenyurt, Ankara’da Akyurt, İzmir’de Bergama ilçelerinin oldu. 2019 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ev sahibi olmak isteyenler için konut metrekare fiyatları en düşük ilçeleri belirledik.

İşte Zingat.com Bölge Raporu’nun Kasım 2018 verilerine İstanbul, Ankara ve İzmir’de konut metrekare fiyatı (Ortalama 100 metrekare) en düşük ilçeler…

İzmir’in en uygun ilçeleri

İzmir’İn ilçeleri arasında en düşük konut metrekare fiyatına sahip 10 bölge ve metrekare fiyatları şöyle:

Bergama: 1.709 TL

Ödemiş: 1.724 TL

Torbalı: 1.736 TL

Kemalpaşa: 2 bin 73 TL

Menemen: 2. bin 99 TL

Aliağa: 2 bin 280 TL

Karabağlar: 2 bin 492 TL

Çiğli: 2 bin 513

Menderes: 2 bin 542 TL

Dikili: 2 bin 573 TL

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk