uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Bölgeden, Manşet Haber, Üst Manşet 3 Ocak 2018

Tire’nin En Büyük 2. Projesinde Sona Yaklaşıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi’nin 60 Milyon TL’ye mal olan Tire Stadı’ndan sonraki ilçeye kazandırdığı 2. büyük proje olan ‘’Atık Su Arıtma Tesisi’’nde sona yaklaşıldı.

İl ve İlçe belediyelerinin birlikte çalışmalarına en güzel örneklerini sergileyen İzmir BŞB ve Tire Belediyesi ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan atık su arıtma tesisini neredeyse tamamladı. Tesis 2018 Ocak ayı sonunda Tirelilerin hizmetine girecek.

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in girişimleri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun onayıyla ilçenin en büyük ihtiyaçlarından olan arıtma tesisinde mutlu sona gelindi. Hüseyin Ağa Köprüsü Mevkiinde Tire Belediyesi’ne ait 21 bin metrekarelik alanda, projesi İller Bankası tarafından hazırlanan arıtma tesisi için geriye sayım başladı. Tire Belediyesi’nin yer tahsisi yaptığı arıtma tesisinin 9.1 Milyon TL’lik maliyeti büyükşehir tarafından karşılandı. 66 bin nüfusa hitap edecek arıtma tesisi günde 11 bin 700 metreküp atık su arıtacak.

Yapılan arıtma tesisi için açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ‘’ilçemizin en büyük sorunlarında bir tanesi arıtma tesisinin yokluğu idi. Bu bizim açımızdan çok önemli bir eksiklikti. Aziz Kocaoğlu Başkanımız ile görüşüp bu projeden bahsettikten sonra İZSU Bürokratları hemen çalışmalarına başladı ve bizler, ilçemizin için en büyük projelerden biri olan arıtma tesisi için belediyemize ait 21 bin metre karelik yerin tahsisini yaptık. Yapımı devam eden Tire Arena Stadı’ndan sonra ikinci büyük projeyi ilçemize kazandırdığı için Sayın Aziz Kocaoğlu Başkanımıza Tireliler adına teşekkür ediyorum, tesis bu ay sonunda hizmete girecek’’ dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk