uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Bölgeden 15 Ekim 2015

Tire Zabıtasından “sahte yağ” operasyonu

Tire Zabıtasından-sahte yağ-operasyonu

Salı pazarında sahte yağ satan toplum sağlığı düşmanları, zabıtaların kendilerine doğru geldiğini fark edince, sattıkları sahte yağları bırakarak kaçtı.
İnsan sağlığı konusunda taviz vermeyen Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, geçtiğimiz gün Salı pazarında yaptığı rutin denetimlerde sahte yağ satan bir kişiyi suçüstü yakaladı. Şüpheli hareketleri ile dikkat çeken şahıs karşısında Zabıta timlerini görünce sahte yağları olay yerinde bırakarak kayıplara karıştı. Sahte yağlara el koyan Zabıta Müdürlüğü ise yağları tahlile gönderdi. İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı inceleme sonuncunda yağlara kanola, soya ve prina yağlarının karıştırıldığı ortaya çıktı.

VATANDAŞLAR UYARILDI

Piyasa değeri 16 TL olan zeytinyağını hakiki yağ diyerek 11 TL’ye vatandaşlara satan sahtekar şahıs için Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Yağlara el koyan Zabıta Müdürlüğü yağ alan vatandaşların aldıkları yağı kullanmaması için Tire Belediyesi İlan Bürosundan ilan yaptı. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça, “Zabıta timlerimiz ilçe genelinde yaptıkları denetim sırasında sahte yağ satan vatandaşın şüpheli hareketlerinden dolayı denetim yapmak istemişler. Karşılarında Zabıtayı gören vatandaş yağları olay yerinde bırakarak kaçmış. Ekiplerimiz yaptıkları inceleme de yağların tamamen sahte olduklarını belirlemiş. Biz de bu konuda vatandaşlarımızı uyarıcı bir anons yaptık. İnsan sağlığını tehdit edecek her unsurun karşısındayız. Vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını ve şüpheli bir durum karşısında hiç çekinmeden Zabıta Müdürlüğü nü aramalarını rica ediyoruz.” dedi.

HABER: FATİH ŞAŞMAZ -buyuktire.com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk