site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Eğitim, Manşet Haber 18 Haziran 2014

Tire Bilgi Koleji 2014 Yılı Türkiye Birincisi

Tire Bilgi Koleji 2014 Yılı Türkiye Birincisi (1)

Ortaokul son sınıflara bu yıl ilk defa yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğrenime Geçiş) sınavında Tire Özel Bilgi Koleji rekor kırdı. Sorular yazılı formatında olduğu ve yanlışlar doğruları götürmediği için pek çok Türkiye 1.si olan sınavda Tire Özel Bilgi Koleji, birincilerin en birincisini çıkardı.

TEOG sınavlarında tüm soruları doğru cevaplayan Tire Özel Bilgi Koleji öğrencisi Kerim Furkan Kadağan, her iki sınavda da 700.000 puan alarak Türkiye 1.lerinin 1.si oldu. Aynı zamanda okul 1.si olarak yaş kütüğüne bröve çakan Kadağan “Başarıya; düzenli çalışmakla, okulumun dershanemin ve ailemin katkısıyla ulaştım. Buralardaki etüt programlarından çok fayda gördüm. Özellikle mesai saati tanımaksızın bizlerle ilgilenen dershane ve okul öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Başarı tek taraflı elde edilmiyor. Aile, okul-dershane ve öğrencinin gayreti başarıyı getiriyor. Tire Özel Bilgi Koleji ve Körfez dershaneleri öğrencileri bu yönden çok şanslı. Çünkü fedakârca çalışan öğretmenleri var. Onlarla hem çalıştım, hem dertleştim hem de eğlenceli zamanlar geçirdim. Ben anasınıfından beri Özel Bilgi Kolejine gidiyorum. Ayrıca şunu da belirtmem gerekir ki 4.sınıftan beri Körfez Dershanelerinin öğrencisiyim. Dershanem benim 2.okulum. Başarımda onun da katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Tire Özel Bilgi Koleji’nin Şampiyon öğrencisinin babası Erdal Kadağan ise “Furkan görevlerini her zaman yerine getirmeye çalışır. İlkokuldan beri elde ettiği başarılar tesadüf değildir. Başarısında düzenli çalışmasının ve gayretinin katkısı büyüktür. Okulu ve dershanesi ona daima yol göstermiştir. Dershane ve okulunun sağladığı dokümanların ve denemelerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ben Özel Bilgi Kolejinde en az 5-6 öğrencinin bu başarıyı yakalayabileceğini düşünüyordum. Ancak nasip bizim çocuğumuza imiş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

Görüşlerini aldığımız Tire Özel Bilgi Koleji Müdürü İsmail Özgüç “Kerim’in başarısı üç bölümden oluşuyor. Birincisi Kerim zeki bir öğrenci. İkincisi öğretmenlerimiz vazife şuuru ile fedakârca çalışıyorlar. Üçüncüsü ve en önemlisi ise öğrencilerimizin çoğunun ailesi, çocuğu ile ilgili bir aile. İlgili olduğu için Kerim’i anasınıfından beri bize teslim ettiler. İdare ve öğretmenler ile sürekli diyalog halinde oldular. Tire Özel Bilgi Koleji olarak biz de, okulumuza güvenip çocuğunu bize emanet eden velilerin emanetlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Değişen sınav sistemlerine çabucak uyum sağlayıp öğrencilerimizin faydasına olacak ek çalışmalar yapıyoruz. Çocukların ders ve test içinde bunalmaması için düzenli rehberlik faaliyetleri yapıyoruz. Sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlere çok önem veriyoruz. Herhangi bir alanda kabiliyeti olan öğrencilerimizin gelişmesi için her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. 2008’de Betül Köse ile başlayıp, 2014’te Kerim Furkan ile 14.sünü kazandığımız liselere yerleştirme sınavlarındaki Türkiye 1.liklerinin yanında, biri Dünya 1.liği, biri Dünya 3.lüğü olmak üzere sosyal, sanatsal ve sportif pek çok Dünya, Türkiye, Bölge ve İzmir derecelerimiz var. Her yıl sadece derece yapan öğrencilerle değil, okul ortalamasıyla da çok iyi bir başarı elde ettik. Tire Özel Bilgi Koleji olarak geçen yıl Türkiye sıralamasında sınavla ve seçerek öğrenci alan okullar hariç Türkiye sıralamasında en önlerdeyiz. Bayındır, Selçuk ve Tire’den bize öğrenci gönderen velilerimize teşekkür ediyorum. Bize güvenip çocuklarını emanet ediyorlar. Biz de onların güvenine layık olmak için çalışıyoruz.” dedi.

Daha önce de 1.dönem yapılan TEOG Sınavında Türkiye 1.si olan Muhammed Ali Cengiz ve Kerim Furkan Kadağan, İnfomatrix tasarım olimpiyatında Dünya 3.sü olan Berat Çabuk, Ulusal MAFETYA’da bronz madalya kazanan Nesibe Çulhacı, gümüş madalya kazanan Hümanur Özlü, Ulusal SEPTO’da Türkiye 3.sü olan Hilal Karakurt, Türkiye 2.si olan Soner Şahingöz Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi tarafından makamında kabul ve tebrik edilmişti.

Tire Bilgi Koleji 2014 Yılı Türkiye Birincisi (2)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk