site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 21 Aralık 2014

Tire Belevi arasına duble yol isteği

Tire-Belevi

Her seçim döneminde Tirelilere, en başta vaat edilen duble yol projesi, başlanması bir yana, sözü dahi edilmiyor. Şu ana kadar pek çok insanın hayatını kaybettiği, adeta ölüm yoluna dönüşen Tire Belevi arasında hemen hemen her ay bir trafik kazası oluyor. Yazılı ve görsel basında çokça konu edilen Tire Belevi arasındaki yolda yaşanan trafik kazalarında onlarca vatandaş hayatını kaybederken, yetkililerden yapılan açıklamalar, vaatten öteye geçmiyor.

‘Başkan Çiçek ‘’Biz Üzerimize Düşeni Yaptık’’

Duble yol ile ilgili biz üzerimize düşenin fazlasını yaptık diyerek sözlerine başlayan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ‘’Dönemin Ulaştırma Bakanı olan Sayın Binali Yıldırım’a bir keresinde EBSO toplantısında, bir keresinde de Ankara’da makamında olmak üzere iki defa bu yolun projesini sundum. Devrimiz internet çağı, vatandaşlarımız internette arama motoruna ‘’Başkan İstedi, Bakan Olur Dedi’’ yazsınlar bakın ne çıkıyor. Yeni Asır’ın 25.08.2010 tarihli gazetesine ve internet sitesine baksınlar ne yazıyor.2011 genel seçimi öncesinde de aynı sözü işittik, son yerel seçimler öncesinde de buraya gelen hükümet yetkilileri aynı sözleri tekrarladı’’ dedi.

Başkan Çiçek’ten Konsensüs Çağrısı
Zamanında bu yol için belediye olarak kolları sıvadıklarını da sözlerine ekleyen Çiçek ‘’, duble yol için Tire’nin kesikbaş girişinden itibaren 2 km lik yolu genişlettik. Karayolları bize uyarı yazısı gönderdi, durdurun dedi, durdurduk. Biz bize verilen sözün tutulmasını istiyoruz. Ben artık hiçbir Tireli vatandaşımın bu yolda hayatını kaybetmesini istemiyorum, hakkımız olanı, duble yolumuzu istiyorum’ dedi. Başkan Çiçek Tire’deki tüm siyasi parti temsilcilerine de çağrıda bulunarak ‘’gerekirse bir konsensüs oluşturalım, hep beraber Ankara’ya gidelim, isteğimizi bir kere daha yerinde bildirelim’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk