uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 2 Nisan 2018

Ticaret Odasının Düzenlediği Sosyal Güvenlik Konferansına Büyük İlgi

Ticaret Odası sosyal güvenlik uygulamaları hakkında Selçuk Kent Belleği’nde düzenlediği konferansa Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete konuşmacı olarak katıldı. Ticaret Odası üyelerinin ve Selçuklu kadınların yoğun ilgi gösterdiği konferansta, kadınların sosyal güvenlik hakları üzerine konuşuldu, Meclis’ten yeni çıkan yeni torba yasayla ilgili yenilikler anlatıldı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete, ülkemizde sosyal güvenlik konusunda yoğun bir bilgi kirliliği olduğunun altını çizdi. Doğru zamanda doğru hamlelerin yapılmasının önemine değinerek, uygulamalar hakkında örnek olaylar aktardı. Ne zaman ve hangi maaşla emekli oluruz, malulen ve engelli emekliliği, dul ve yetim aylıkları, meslek hastalığı, bireysel emeklilik gibi konularda bilgi aktaran Ete, katılımcılardan gelen sorulara geniş zaman ayırdı. Konferansa Selçuk Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli de katıldı.

Konferansın sonunda Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete’ye kentimizin sembolü Artemis heykeli takdim eden Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, sosyal güvenlik konusunun hepimizi ilgilendirdiğini belirterek bu önemli konuya ilişkin profesyonel destek almanın önemine dikkat çekti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk