uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Spor 25 Temmuz 2019

Tarzı ve Rahatlığı ile Dikkat Çeken Sırt Çantası Modelleri

Erkeklerin, kadınların ve çocukların gerek günlük gerekse spor yaşantısında kullandıkları en önemli aksesuarlardan biri hiç şüphesiz sırt çantalarıdır.

Herkesin beğenisine uygun olan çantayı kolaylıkla bulabileceği Barcin.com‘da dünyaca ünlü firmaların sırt çantası modelleri mevcuttur. Nike, Puma, Adidas, Reebok ve Lacoste gibi pek çok markanın çanta modellerine Barcin outlet kategorisinden %70 indirimle sahip olabilirsiniz.

Sırt Çantasında Konfor ve Çok Fonksiyonlu Kullanım Özellikleri

Okul hayatı, iş hayatı ve spora ayırmanız gereken zaman dilimi derken tüm bu hayat koşuşturması içerisinde eşyalarınızı güvenli bir şekilde yanınızda taşımanız gerekebilmektedir. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda konforlu ve geniş bir çantanın yükünüzü hafifletebileceği gerçeğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Pek çok spor aksesuarında olduğu gibi sırt çantası ürünlerinde de konfor, kalite, dayanıklılık ve çok fonksiyonlu kullanım özellikleri oldukça önemlidir.

Sırt çantası tercihleri kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Okul için tercih edilecek çanta ile spor için tercih edilecek sırt çantası gerek konfor gerekse fonksiyonlu olması yönünden farklılık göstermektedir. Kimi sırt çantalarını da okulda ya da seyahat esnasında da kullanmak mümkündür. Dünyaca ünlü markalar tarafından dizayn edilen sırt çantaları her türlü hava koşulları hesaba katılarak üretilmiştir. Dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak ve şıklığınızı tamamlayacak sırt çantası arıyorsanız Adidas’ın desenli modelleri tam size göre!

Yumuşak omuz askıları ve ergonomik hava yastıklı astarları sayesinde kullanıcılarına hem konfor hem de dayanıklılık imkanı sunan sırt çantaları, kire karşı da direnç gösteren kumaşlardan hazırlanmaktadır. Okulda, sporda ya da seyahat esnasında geniş hacim ve rahat kullanım imkanı sunan sırt çantalarında gerek diz üstü bilgisayarınızı gerekse kitap ve defterlerinizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Sırt Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sırt çantası alırken öncelikle hangi alanda kullanılacağına karar vermek gerekir. Sporda, seyahatte, okulda ya da kampta kullanılan sırt çantaları gerek özellik gerekse kullanışlılık açısından farklılık gösterebilmektedir. Spor çantalarının boyutları da ihtiyaç durumuna göre değişebilmektedir. Her alanda kullanabileceğiniz bir çanta arıyorsanız, alacağınız çantanın çok fonksiyonlu olmasına dikkat etmelisiniz. Okul çantası alınacaksa ayarlanabilir kayış, bel boşluğu kısımlarında dolgu ve ortopedik özelliklerin bulunması çok önemlidir. Sırttaki yükün daha geniş alana yayılması için geniş kayışlı sırt çantaları tercih edilmelidir.

İnsan vücudunda yükün en kolay taşındığı bölge sırt bölgesidir. Sırt çantasında taşınacak eşyaların neler olabileceği değişebiliyorsa, seçilecek olan çantanın da ne kadar hafif olacağına dikkat etmek gerekir. Sağlık açısından sırt çantasının ağırlığı, insan vücudunun ağırlığının %15’ini geçmemelidir. Bu göz önünde bulundurulduğunda hafif çanta modellerini tercih etmek omuz ve sırt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Sırt çantası alırken en çok dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da dayanıklılıktır. Dikiş, kayış ve fermuar sağlamlılığı bir çantanın uzun ömürlü kullanımı için en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alır. Olumsuz hava koşullarında su geçirmez özelliğe sahip olması da bir sırt çantasını tercih edilebilir yapan en önemli detaylar arasındadır. Sırt çantası alacakların özetle; kullanım alanını belirlemesi, konfor ve dayanıklılık özelliklerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk