site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Siyaset 30 Ekim 2015

Susturulan Yalnızca Basın Değil Halkın Sesidir

Senem Kilic

Bugün Gazetesini ziyaret eden MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Kanaltürk ve Bugün’e gerçekleştirilen baskınların yalnızca basına değil aynı zamanda milletin haber alma özgürlüğüne de yapıldığını söyledi.

MHP 2’nci Bölge Milletvekili adayı Neslihan Çelik ile birlikte Bugün Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Cemalettin Özdoğan’ı ziyaret eden Senem Kılıç, baskılarla basının susturulmak istenmesinin kabul edilemez olduğunu ve toplumun bugünü daima hatırlayacağını ifade etti.

İpek Koza grubuna yapılan baskının sadece basın özgürlüğü ve haber alma özgürlüğü bağlamında ele alınamayacağını da aktaran Kılıç, “Binlerce insana istihdam sağlayan bir yapının kapısına kilit vuruldu. Binlerce aile buradan ekmek yiyor, çok sayıda vatandaşımız borsada bu şirketlerin hissesini almış ve buraya para bağlamış durumda. Siyasi hesaplaşmaya kurban edilen bu insanların durumu ne olacak. Operasyonlarla bu insanlarımızın yıllardır dişinden tırnağından artırdığı birikimler de gasp ediliyor. Bu insanlarımızın kaybolan paralarını kim karşılayacak” diye konuştu.

Devletin insanların canını malını korumakla yükümlü olduğunu söyleyen MHP’li Kılıç, şirketleri itibarsızlaştırmaya çalışmanın, operasyonlarla borsa hisselerini düşürmenin ve vatandaşlarımızı telafisi olmayan zarara sokmanın kimseye yarar sağlamayacağını sözlerine ekledi.

Senem Kilic ve Neslihan Celik

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk