STO Başkanı Yolcu Tekrar İZTAV Yönetiminde

STO Başkanı Yolcu Tekrar İZTAV Yönetiminde

Selçuk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu geçtiğimiz ay yapılan İZTAV yönetim kurulu seçiminde tekrar Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Geçtiğimiz yıl iç piyasayı canlandırıcı çalışmalarına hız veren İZTAV “İzmir’e Doyamazsın” kampanyası ile dikkat çekmişti. Bu yıl uluslararası fuarlar ve birçok prodüksiyon ile İzmir tanıtımı ve turizme dönük faaliyetler hazırlayan Vakıf geçtiğimiz günlerde yapılan seçimle yönetim kurulunda revizyona gitti. Seçimde STO Başkanı Koray Yolcu tekrar yönetim kuruluna girdi.

İZTAV Yönetimine seçilen STO Başkanı Koray Yolcu turizmin zor bir dönemden geçtiğini belirterek “ yaşadığımız hain terör saldırıları toplumsal barışımızı ve turizmimizi hedef alan saldırılardır. Bu kanlı oyunu bozmak için toplumsal barışa daha çok ihtiyacımız var. Turizmimiz için yapacağımız şey ise karamsar olmamak. Karamsar olursak turizmimiz daha fazla yara alır. İzmir Tanıtım Vakfı’nın üzerine bu dönem daha fazla görev düşüyor. Vakfın turizmdeki daralmayı minimize etmek ve İzmir’in bu krizi en hafif düzeyde atlatması için ciddi gayretleri var.” dedi.

2000 yılında kurulan Vakıf geçtiğimiz yıl turizm sektöründe faaliyet gösteren pek çok STK’yı, üniversiteleri, özel kurum ve kuruluşu bünyesine alarak tabanını genişletmiş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ayırdığı bütçe kaynağı ile faaliyetlerini artırmıştı.

İZMİR TANITIM VAKFI NEDİR? NEYİ AMAÇLAMAKTADIR?

İzmir’in marka değerinin yükseltilmesi, kültürel miras ve turizm olanaklarının etkin tanıtımı, İzmir’in diğer şehirlerden farklılaşan değerlerini ve destinasyonlarını ön plana çıkartmak amacıyla ve İzmir’in ulusal ve uluslararası alanda yatırım, ticaret ve fuarcılık alanında cazibe merkezi haline gelmesi hedeflenmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | OzTurk