site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 16 Şubat 2019

Selçuk’un enerjisi garanti altında

İsabey Mahallesi Tarımsal Sanayi Alanı’nda bulunan trafo merkezinin geçici kabulü yapıldı. Kısa bir süre sonra aktif olmaya başlayacak trafo merkezini dolaşan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 154 k V gaz izoleli sistem trafo merkezinin Selçuk’un tarihinde yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu belirtti.

Turizm ve tarım açısından önemli bir yerleşim olan Selçuk’a güvenilir enerji sağlanması, artan enerji ihtiyacının daha rahat bir şekilde sağlanması ve kente gelen elektriğin enerji iletim kapasitesinin arttırılması için tarımsal sanayi alanında inşa edilen trafonun geçici kabulü yapıldı. Tarımsal Sanayi Alanı’nda inşası biten trafonun Selçuk adına büyük bir kazanım olduğunu Başkan Bakıcı; “ Selçuk’un elektrik ihtiyacı Aslanlar’da bulunan trafodan karşılanıyordu. Tarımsal Sanayi Alanı’nda ilçemiz açısından önemli bir yatırım tamamlandı. Biz belediye olarak böylesine önemli bir yatırımın ilçemize kazandırılması adına bu trafoya yer sağlanmasıyla ilgili sorunun çözümünü sağladık. Bu yatırımın gerçekleşmesine vesile olmak bizim için büyük bir mutluluktur. Böylesine büyük bir proje kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleşti. Ben 154 k V elektrik sağlayan bu merkezin yapılmasında emeği geçen TEİAŞ’a ( Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’ne) ve hükümetimize teşekkür ediyorum. Selçuk halkına hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Tarımsal Sanayi Alanı’nda inşası tamamlanan trafo ile Selçuk’un artık Torbalı Aslanlar’dan elektrik almayacak. Yapımı tamamlanan trafo ile Selçuk Ulusal İletim Şebekesi ’ne dahil olacak. Elektrik kesintilerinin en az seviyeye ineceği Selçuk’un 100 yıllık enerji ihtiyacı yine bu merkezle garanti altına alınmış olacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk