uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 1 Haziran 2017

Selçuk’ta Üç Mehmet’in Dansı Sergilendi

İzmir merkezi sonrası Ödemiş, Bergama ve Selçuk ilçelerinde de sahne alan “Üç Mehmet’in Dansı” Egelileri, Zeybeklerin destansı yaşam hikayeleri ile buluşturdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZSU’nun (İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) 30 kuruluş yıldönümü kutlaması kapsamında düzenlediği, bir dizi etkinlikten biri olan “Üç Mehmet’in Dansı” Ekin Dans Topluluğu ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü tarafından son olarak Selçuk ilçesinde sahneye konuldu. Sadece protokole hitap eden etkinliklerin tersine Selçuk’lu vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşan etkinlik, büyük pazar yerini dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Kostüm, dekor ve sahne hakimiyetleri ile göz doldurduran ekip, sahnede dağları kendilerine yurt edinen ferman dinlemez, yüreğine silahına güvenerek kendilerine ve içinde yaşadıkları topluma yapılan türlü haksızlıklara karşı duran Zeybeklerin tarihinden öne çıkan üç ünlü Efenin hikayesini Egelilerle buluşturdular. Ekin Dans Topluluğu, Atçalı Kel Mehmet Efe, Çakırcalı Mehmet Efe (Çakıcı Efe) ve Demirci Mehmet Efe’nin destanlaşan yaşam hikayelerini ustalıkla sergileyerek ayakta alkışlandılar.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk