site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 8 Eylül 2015

Selçuk’ta Şehitler İçin Yürüyüş

selcuk-sehitler-yuruyus (6)

Terör örgütü PKK’nın güvenlik güçleri ve sivilleri hedef aldığı saldırıların ardından yurdun dört bir yanındaki vatandaşlar yaşanan olaylara karşı tepki gösterirken, Dağlıca’daki 16 kahraman askerimizin şehit düşmesi sabırları taşıran son nokta oldu ve Selçuk’ta da vatandaşlar sokaklara döküldü.

SOSYAL MEDYADAN ORGANİZE OLDULAR

Dağlıca’da teröristler tarafından askerlerimize yapılan hain saldırı Selçuk’ta protesto edildi. Sokaklara dökülen vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla teröre tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden organize olan yaklaşık beşbin kişi Hakkari Dağlıca’da şehit düşen askerler için yürüyüş yaptı.

Selçuk’taki tüm sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bazı siyasi parti temsilcileri, Türkiye’de yaşanan terör olaylarını lanetlemek adına ortak hareket ederek Selçuklularla birlikte tek yürek oldular. Ortak düzenlenen yürüyüşte bölücü terör örgütü hep bir ağızdan slogan atılarak lanetlendi.

Son günlerde artan terör olayları ve son olarakta Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde Türk askerine yönelik yapılan hain saldırıdan dolayı sokaklara dökülen Selçuklular, sloganlarla terörü lanetledi. Selçuk İstasyon Meydanında toplanan kalabalık ellerinde Türk Bayrakları ile hep bir ağızdan; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK” , “Selçuk, uyuma şehidine sahip çık” gibi sloganlar atarak ilçe merkezinde yürüyüş yaptılar. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşe birçok vatandaş evlerinin balkonlarında Türk Bayrağı sallayarak alkışlarla destek verdiler.

DAĞLICA SABIRLARI TAŞIRDI! SELÇUK PKK’YA KARŞI TEK SES TEK YÜREK

Yürüyüşü Atatürk Anıtı önünde tamamlayan kalabalık, burada da slogan attıktan sonra tüm şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşını okudular. Daha sonra yürüyüşe destek veren tüm sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri adına ortak basın açıklaması yapıldı. Tüm platform adına konuşan Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkan Vekili Fahrettin Eren, son günlerde artarak devam eden terör olaylarına dikkat çekerek “Birbiri ardına gelen şehit haberleri milletimizin yüreklerini dağlamaya devam ederken bir acı haberde dün Hakkari Dağlıca’dan geldi. Çözüm diyerek bu milleti kandıranlar bunun hesabını vermelidir. Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde askerlerimize yönelik yapılan haince saldırılar bir kez daha bizleri yasa boğmuştur. Sözün anlamını kaybettiği günler gelinmiştir” dedi.

Son birkaç aydır hızla artış gösteren ve ocaklara yangınlar düşüren terörü ve terör örgütünü bir kez daha lanetlediklerini dile getiren Eren; “Bu hainlere çözüm süreci adı altında can suyu veren ve palazlandıran siyasi iradeyi Türk milleti bir kenara not etmiştir. Habur’da Oslo’da, Kandil’de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. Habur’da davul zurna ile karşılanıp çadır mahkemelerinde aklanıp birde maaş bağlanan hainler şimdi çocuklarımızı katlediyorlar” dedi.

MESELE EKMEĞİNİ YEDİĞİN VATANA İHANET ETMEME MESELESİDİR

Türk halkının ülkenin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden, başkaldıran tüm oluşumlara karşı bugün Selçuk’ta olduğu gibi bir olmasını, birlik olmasını aynı bayrak etrafında birleşmesini bileceğine dikkat çeken Fahrettin Eren; “Mesele Türk olmak, Kürt olmak, Alevi, Sünni, Laz, Çerkez olmak meselesi değil. Mesele ekmeğini yediğin vatana ihanet etmeme meselesidir” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından tüm kalabalık hep bir ağızdan bir kez daha slogan atarak, terörü lanetledi. Kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

HABERİN VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

HABERİN FOTOĞRAF GALERİSİNİ GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDA Kİ RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ.

Yorumlar (4 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk