uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 3 Kasım 2017

Selçuk’ta Şehit acısı

Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya yönelik hücre evine yapılan operasyonda şehit olan Özel Harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir’in acı haberi, farklı ilde yaşayan anne ve babasının evlerine ateş düşürdü. Şehit polisin babası
Diyarbakır’da, PKK’lı teröristlerin yakalanabilmesi için Kayapınar Huzurevleri Mahallesi’nde, hücre evi olarak kullanılan daireye, sabah saatlerinde yapılan operasyonda Özel Harekat Polisi Taşdemir, şehit oldu.

İMAM BABA: RABBİM DOĞUMUYLA VE ŞEHADETİYLE BİZİ ŞEREFLENDİRDİ
Şehidin acı haberi İzmir’in Selçuk ilçesinde İsabey Camii’nde imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir’e ulaştı. Babaya acı haber emniyet yetkilileri tarafından cuma namazı öncesinde söylendi. Namazın ardından acılı baba Taşdemir, cami bahçesinde taziyeleri kabul etti.

İki yıldır görev yaptığı caminin önünde konuşan ve dirayetli duruşuyla dikkat çeken Taşdemir, “Bizim ecdadımız yüzyıllar boyunca hilali ezanı yücelttiler. Ezan bayrak inşallah necip milletin omzunda yücelmeye devam edecek. Benim oğlum peygamberlerin yanında olan makamın şehadet makamına ulaştı. Doğduğunda rabbim bizi şereflendirmişti. Şehit oldu şehadetiyle bizi şereflendirdi. Bunun için ben rabbimim hükmüne boyu eğdim. Hiç şikayetim yok. Rabbimizden gelen başım gözüm üstüne. Bizim ümmetimiz milletimiz vatanımız sağ olsun. Allah bu millete zeval vermesin. Siyonistlerle, kafirlerle, haçlılarla cihat ederken benim oğlum şehit oldu . Bundan şeref duyuyorum. Elhamdülillah, Rabbim bize böyle bir makamı lütfetti. Elhamdülillah” dedi.

ANNEYE DE ACI HABER VERİLDİ
Özel Harekat polisi Taşdemir’in şehadet haberi, Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşayan annesi 46 yaşındaki Saliha Üray’a da verildi. Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Üray’a acı haberi, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, askeri erkan ve emniyet teşkilatından oluşan bir heyet, sağlık personeli gözetiminde verdi. Büyük üzüntü yaşayarak, fenalaşan anne Üray’a sağlık ekipleri, hemen müdahale etti. Üray’ın oturduğu apartmanın ikinci katına, Türk bayrağı asıldı.

KIZI OLDU, YENİ EV ALDI
Altı yıldır polis olan Şehit Ahmet Alp Taşdemir‘in bir yıl önce baba olduğu ve 1 yaşında kızı olduğu öğrenildi. Baba Taşdemir’in Diyarbakır’daki törene yetişemeyeceği için cenazenin ev hanımı eşi Yeşim Taşdemir tarafından getirileceği belirtildi.

Saliha Üray’ın bir süre önce İzmir’de yaşayan İbrahim Taşdemir’den boşandığı ve Edremit’te yaşamaya başladığı öğrenildi. Kent sakinleri, taziye için annenin evine geldi.

Şehit Taşdemir’in tayininin İzmir’e çıktığı; ancak Diyarbakır’da kalmak için görev süresini uzattığı belirtildi.

Şehit Ahmet Alp Taşdemir’in cenaze töreninin, ailenin memleketleri Manisa’nın Salihli ilçesinde yarın yapılacağı ve şehidin orada toprağa verileceği belirtildi. (DHA)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk