uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Manşet Yan, Üst Manşet 26 Kasım 2018

Selçuk’ta olta balıkçılığı turnuvası düzenlendi

Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Surf Casting Amatör Olta Balıkçılar Derneği tarafından Selçuk Belediyesi Pamucak Tesisleri’nde, Selçuk 1. Surf Casting Balık Yakalama Turnuvası düzenlendi. Bu yıl ilk kez düzenlenen turnuvaya katılan olta balıkçıları sabahın erken saatlerinden itibaren Pamucak Sahili’ne akın attı. Gün boyu balık tutan olta sevdalıları için akşam saatlerinde bir ödül töreni düzenlendi.

Kısa adı Esco- Der olan Ege Surf Casting Amatör Olta Balıkçılar Derneği tarafından 34 yaşında beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden ve olta balıkçılığına tutkun olan dernek üyesi Mahsun Tarlak anısına düzenlenen turnuvaya surf casting olarak tanımlanan kıyıdan uzak atış tekniğiyle avlanan amatör balıkçıklar katıldı.

Selçuk 1. Surf Casting Balık Yakalama Yarışması kapanış töreninin sunumu Ege Surf Casting Amatör Olta Balıkçıları Derneği Başkan Yardımcısı Çetin Şahin tarafından yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan turnuva kapanış töreninde, Ege Surf Casting Amatör Olta Balıkçılar Derneği ve turnuvaya destek veren sponsorların da tanıtımı yapıldı. Çetin Şahin, bilinçli olta balıkçılığını yayınlaştırmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren bir dernek olduklarının altını çizerek Pamucak Sahili’nde böyle bir turnuvanın düzenlenmesine destek olan Selçuk Belediyesi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Turnuva süresince olta balıkçılarıyla tek tek ilgilenen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı kapanış töreninde yaptığı konuşmada turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek; “ Amatör olta balıkçılığı adına düzenlenen bu turnuvanın çok özel, çok duygulandıran bir amaç uğruna düzenlenmesi etkinliğe ayrı bir anlam katıyor” dedi.

Turnuvada gaziye onur ödülü

ESCO- DER Başkanı Köksal Şahin de bir konuşma yaparak; “Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumların yanı sıra Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür etti. Törende Mahsun Tarlak’ın eşinin turnuvanın düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşması katılımcıları duygulandırdı.

Selçuk 1. Surf Casting Balık Yakalama Yarışması ödül töreninde ilk ödül Gazi Halil Şahin’e verildi. 1. Surf Casting Balık Yakalama Turnuvası Onur Ödülü’nü alan Halil Şahin’in yanı sıra; turnuvaya destek veren kişi, dernek ve sponsorlara da ödülleri takdim edildi. Pamucak Sahili’nde bu yıl ilk kez düzenlenen turnuvada klasmana giren ve ödül alan yarışmacılar ise şöyle:

6- Mustafa Akkaya ve Umut Kağan Cindaruk

5- Muharrem Dayıcan ve Cihan Yeşilova

4- Tayfun Baran – Cesim Saçıkara

Büyük Balık Yakalama Ödülü’nün Sinan Bakoğlu ve Ali Gürkan Yazıcı aldı.

3- Murat Yeni Hüseyin Özkaskalcırak

2- Rüstem Aslan – Fazıl Yıldırım

Yarışmanın birincisi ise Kadir Akbıyık Turgay Darcan ödüllerini Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’dan aldı.

Ödül töreninin ardından tüm katılımcılar hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk