site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 19 Şubat 2016

Selçuk’ta her mahalleye bir oyun

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Selçuk Belediye Tiyatrosu oyunlarını Selçuk’un mahallelerine taşıyor. 21 Şubat Pazar gününden itibaren her pazar “Zıpır Ali’nin Lambası” adlı oyun Selçuk’un mahallelerinde çocuklarla buluşacak. Her pazar farklı bir mahallede hizmet birimi, düğün salonu veya mahalle meydanında sahne alacak oyun ile Selçuk’un mahallelerinde yaşayan çocuklar tiyatro ile buluşacak. Çocukları sevindirecek bu buluşmanın ilk adresi Belevi Mahallesi olacak.

Her mahallede her pazar bir oyun

Kurulduğu günden bu yana çocuk oyunlarına ayrı bir önem veren Selçuk Belediye Tiyatrosu ilk olarak çocuk oyunlarını Selçuk’un yeni mahallelerine taşıyor. Selçuklu tiyatrocu merhum Hasan Öztürk tarafından kaleme alınan “Zıpır Ali’nin Lambası” adlı oyun ilk Selçuk’un Belevi Mahallesi’nde çocuklarla buluşacak. Her mahallede saat 14.00’de başlayacak oyunlara başta çocuklar olmak üzere tüm mahalle halkının davetli olduğunu söyleyen Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakurt; “ Selçuk Belediye Tiyatromuz, birbirinden güzel faaliyetlere imza atmaya devam ediyor. Tiyatromuz şimdi de Selçuk’un yeni mahallelerine giderek çocukları ve bölge halkını tiyatro ile buluşturacaklar. Başkanımız Sayın Zeynel Bakıcı “eskiden belde yada köy olan yeni mahallelerimizde tiyatro oyunu izlemek için ilçe merkezine gelemeyen çocuklarımızın da mutlaka tiyatroyla tanışmasını istedi. Oyun izlememiş hiçbir çocuğumuz kalmasın” talimatınıbaşarılı çalışmalar ortaya koyan Tiyatro Topluluğumuz yerine getirecek. Özveriyle çalışan tiyatrocu arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi debu vesileyle özellikle kutlamak istiyorum” dedi.

Oyun Takvimi
“Selçuk Belediye Tiyatrosu Geziyor” etkinliği kapsamında “Zıpır Ali’nin Lambası” adlı oyunun sahne alacağı mahalle ve yerler şöyle:

21 Şubat Pazar Belevi Düğün Salonu
28 Şubat Pazar Acarlar Selçuk Belediyesi Hizmet Birimi
6 Mart Pazar Çamlık Selçuk Belediyesi Hizmet Birimi
13 Mart Pazar Havutçulu Selçuk Belediyesi Hizmet Birimi
20 Mart Pazar Gökçealan Selçuk Belediyesi Hizmet Birimi
27 Mart Pazar Zeytinköy Köy Meydanı

koyler_tiyatro

Yorumlar (4 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk