uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Mehmet Uyaroğlu 24 Temmuz 2014

Selçuk’ta Düğün Yapmak Zor

uyarogluBildiğiniz gibi ilçemizde Selçuk Belediyesi’ne ait Pembe Düğün Salonu olarak bilinen bir adet kışlık düğün salonu bulunmaktadır. Bu da demektir ki 40.000 kişiye bir kışlık düğün salonu düşüyor.

Çocuk evlendirenlerin Allah yardımcısı olsun. Bir ev kurarken yıkıma uğrayan aileler var. Evi, eşyası, ziyneti, giyim kuşamı her şeyiyle bir yıkım. Bunlar yetmezmiş gibi bir de düğün salonu parası var ki akıllara zarar. Yemekli yapmak isterseniz 10 ile 20 bin TL’yi gözden çıkarmak durumdasınız. Yemeksiz kuru pastalı kolalı bir salon fiyatı 3- 4 bin TL’den az değil.

Selçuk İlçesi imkânlara baktığınızda sanki varlık içinde yokluk çekiyor. Artık insanlar için belediye başkanlarına oy verirken yol yapmış, su getirmiş, kaldırım dökmüş bir şey ifade etmiyor. Bunlar bir belediyenin yapması zorunlu işlerdir gözüyle bakıyorlar. İnsanlar artık oy verirken benim hayatımı ne kadar kolaylaştırdı, derdime ne kadar çare oldu ona bakıyorlar.

Gelelim düğün salonu işine; Selçuk’ta yazın düğün yapacaklar aylar öncesinden kara kara düşünüyor, nerede yapsam diye. İki seçenek var onlar da yetmiyor zaten.

Meteoroloji binası kurum olarak 2013 yılından beri kapalı, muazzam bir bahçesi var. Kurum Orman Bakanlığına bağlı. Bu alanda yapılacak bir düzenleme ile Selçuk çok güzel bir yazlık düğün salonuna kavuşur.

Bunun için özenli bir çalışma, bir iki düzenleme işi bitirir.

Hem halkımıza ekonomik şartlarda düğün yapma imkânı doğar, hem de buradan elde edilen gelir yüksek öğrenim gören öğrencilere destek veren kuruluşlara aktarılabilir. Benden söylemesi…

Selçuk’ta Engellilerin Dramı

Cumartesi günü Tansaş’ın karşısında bir engelli vatandaşımızın dramına tanık oldum. Tansaş’a gitmek için çabalıyordu. Fakat yolların tümü engelsiz vatandaşlarımız için yapıldığından 15 metrelik yol için 100 metre ileriden (Bu arada yoğun trafiğin içinde Allah muhafaza kazaya uğramadan) dolaşıp gelmesi gerekiyordu.

Tüm caddelerin engelliler için daha kullanışlı hale getirilmesi gerekiyor. Bir gün onların durumuna bizde düşebiliriz.

Günümüzde onların sorunlarına empati yaparak çözümler üretmek çağdaş belediyeciliğin en önemli kurallarından biri oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Cinel Bey bir hekim olarak, bu işleri bizden daha iyi biliyor. Bekleyip görelim.

Yorumlar (3 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk