uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 12 Eylül 2016

Selçuk’ta deri savaşları başlıyor

Kurban derisi pazarı, deri toplamak isteyen herkese açıldı. Kurban Bayramı öncesi herkesi yakından ilgilendiren karara göre artık birçok dernek ve kuruluş derileri toplayabiliyor. Selçuk’ta geçen yıl THK, Ülkü Ocakları, Diyanet Sen, vakıflar, dernekler, camiler öğrenci yurtları ve cemaatler kurban derilerini toplamıştı.

TÜRK Hava Kurumu’nun kurban derisi ve bağırsak toplama yetkisi tek elden geçtiğimiz yıllarda çıkarılmıştı. Kurban derisi pazarı, deri toplamak isteyen herkese açıldı. Kurban Bayramı öncesi herkesi yakından ilgilendiren karara göre artık birçok dernek ve kuruluş derileri toplayabiliyor. Resmi Gazete’de yapılan değişiklikle, Türk Hava Kurumu’nun kurban derisi ve bağırsak toplama yetkisi artık tek değil. Kurumun elinden alınan yetkileri arasında fitre ve zekat zarfı dağıtmak suretiyle yardım toplama da yer aldı. Selçuk’ta geçen yıl THK, Ülkü Ocakları, Diyanet Sen, vakıflar, dernekler, camiler öğrenci yurtları ve cemaatler kurban derilerini toplamıştı.

TEK YASAL KURUMDU

KURBAN derilerinin kim tarafından toplanacağı her yıl tartışma konusu oluyor. Türkiye’de uzun yıllardır bu konudaki tek yasal kurum Türk Hava Kurumu idi. İki yıl önce yapılan düzenleme ile kurban derisi pazarı, deri toplamak isteyen herkese açılmıştı. Geçen yıl Selçuk’ta birçok kurum kurban derisi toplama yarışına girmişti. THK, Ülkü Ocakları ve Diyanet Sen’in diğer kurumlara göre daha önde olduğu deri toplama yarışında bu sene Selçuk’ta kimin önde çıkacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk