uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor 31 Ağustos 2015

Selçuk’lu Sporcular Zirvede

aladaglar

Zirve dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Selçuk Şube üyesi üç sporcu Aladağlar’da ki zirve denemelerini başarı ile tamamladılar.

Selçuk Şube Başkanı Zehra Taşdöven, Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Görür ve başarılı tırmanışçı Sercan Dönmez’den oluşan üç kişilik ekip diğer Zirve Dağcılık üyeleri ile birlikte zirve denemelerini başarı ile tamamladılar. Geçen sene hayatını kaybeden TDF antrenörü ve Zirve Dağcılık üyesi milli sporcu Emrah Özbay anısına Zirve Dağcılık Genel Merkezinin düzenlediği tırmanışlarda Sercan Dönmez Karasay (3550 m.) Zehra Taşdöven ve Şerif Görür ise Emler (3723 m.) zirvelerine tırmandılar.

Tırmanışlar devam edecek

Gerçekleşen tırmanış faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Zehra Taşdöven bundan sonrada dağ faaliyetlerine ağırlık vereceklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti; “Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada şubemizi başarı ile temsil edip Selçuk ilçemizi tanıtmaya devam edeceğiz. İlçemizde dağcılık ve doğa sporları bilinir ve anlaşılır bir duruma geldi. Bu sporun sportif yönü, insan sağlığına ve ilçeye faydaları artık daha iyi kavranmış durumda. Bundan sonra yönetim kurulu olarak yeni sporcular kazanmaya ve Genç Dağcı Projesi ile imkan bulamadığı için dağcılık yapamayanlara fırsat yaratmaya devam edeceğiz. İlçemiz ve çevresinde yaşayan, dağcılık ve doğa sporlarına ilgi duyan herkezi kulübümüze katılmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk