uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor 9 Mayıs 2015

Selçuklu Bisikletçiler Her Yerde

selcuklu-bisikletciler (3)

Selçuk Bisiklet Topluluğu, Aliağa’dan başlayıp İstanbul’da sona eren 23 günlük bir gezi düzenledi. 1540 km boyunca pedal çeviren bisiklet severler, günlerce süren macera dolu bir tur sonrası Selçuk’a geri döndü.

1. Etap olarak Aliağa, Dikili, Bergama, Soma, Balıkesir, Erdek, Biga ve Çanakkale’yi ziyaret eden Adnan Barım, Ayşe Barım ve Onur Pınar, Çanakkale’de gerçekleşen bisiklet festivalinde de Selçuk’u temsil etti.

Festival sonrası pedal çevirmeye devam eden Selçuklu bisiklet severler 2. Etapta Keşan, Edirne, Kırklareli, İğneada, Kıyıköy, Vize, Lüleburgaz, Silivri ve son olarak İstanbul’a geldi.

Türkiye’nin tüm güzelliklerini yakından görme imkanı bulan ve tam 23 gün boyunca pedal çeviren bisikletçiler, yol kenarlarında bulunan köy kahvelerinde vatandaşlarla sohbet ederek unutulmayacak anlar yaşadılar.

Bisiklet sadece şehir içinde kullanılan bir araç değildir diyen Adnan Barım, “Bu turu düzenlemekteki amacımız, bisikletin uzun yollarda da kullanılabilineceğini ve cüzi bir miktar parayla gezilebileceğini göstermekti. Belediyemizden istediğimiz, dutlu yolu daha kullanışlı bir hale getirmeleri ve diğer kuruluşlarda dahil olmak üzere Bisiklet sporuna önem vermeleridir” dedi.

selcuklu-bisikletciler (1)

selcuklu-bisikletciler (2)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk