uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset 20 Mart 2015

Selçuk MHP’den Nevruz mesajı

levent-gorur-konusma

Selçuk MHP İlçe Başkanı Levent Görür Türk dünyasının ortak bayramı Nevruz dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Görür mesajında şunları söyledi; “Her yılın 21 Mart’ında, yeni bir yılın başlangıcını kutlayan ve istiklâlin değerini bir kez daha hatırlayan Türk toplulukları; Büyük Türk coğrafyasında birlik, dirlik, ümit, barış ve uyanışı sembolize eden tarih olarak coşku ve kıvanç içerisinde idrak edilen bu günde, insanlar arasında sevgi, saygı ve dayanışma daha da önem kazanmaktadır.

Nevruz, binlerce yıllık tarihî süreç içerisinde, büyük Türk milletini ortak sevinç ve huzurda, ortak ülkü ve dostlukta buluşturan köklü bir kucaklaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugünlere ulaşmıştır. Bu köklü miras bizim için iftihar vesilesidir.

Çünkü kendi gerçeklerine yabancılaşarak mutluluklarını başkalarına ait değerlerde aramak yerine, millî kültürümüzün öz kaynakları içerisinde bulmak demek; milletimizin bütün fertlerinin, kaderde, kıvançta ve tasada müşterek, millî şuur ve ülküler etrafında toplamak anlamını taşıyacaktır.

Türk dünyasında ‘Sultan Nevruz’ adıyla bir bayram olarak yaşatılıp kutlanan bu günde, en büyük dileğim, milletimizin birlik ve dirliğinin daim ve dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasıdır.

Bu gerçeğin ışığında; tarihiyle, coğrafyasıyla, şiiriyle, şarkısıyla, gelenek ve görenekleriyle, Türklüğün bayramlarını yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevi olmalıdır. Bu vesile ile bu milli bayram gününü kutluyor, Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, huzur, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyor, yeni ve güzel günlerin, bereketin, mutluluğun ve şuurlu bir uyanışın aziz milletimize beraber olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum” dedi.

levent görür

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Denize Atlarken Sakat Kalmayın!

Denize Atlarken Sakat Kalmayın!

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk