site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Eğitim, Manşet Haber 30 Mayıs 2014

Kreş Etkinliğe Doymuyor

selcuk-kres (1)

Selçuk Belediyesi kreş ve gündüz bakımevi etkinliğe doymuyor. Son olarak Kent Belleği’ni ziyaret eden, tiyatro izleyen, sevgi bahçesi oluşturan ve pazar alışverişine çıkan minikler ısınan havaların da tadını çıkarıyor.

Selçuk Belediyesi kreş ve gündüz bakımevinin minik öğrencileri her gününü yeni şeyler öğrenecekleri etkinliklerle dolu dolu geçiriyor. Öğretmenleri ile Çarşamba pazarını ziyaret eden öğrenciler sebze ve meyveleri inceledi, esnafla sohbet etti, alışveriş yaptı. Sempatik tavırları ile pazar esnafını da iş yoğunluğunun stresinden çıkartan çocuklar ayrıca kendi parasını verip istediği meyveyi alarak bir yandan pazarda alışveriş yapma deneyimi de edindi. Gezi sonrasında okulda pazarda gördükleri hakkında sohbet eden çocuklar bu esnada aldıkları bir birinden lezzetli yaz meyvelerinden yapılan meyve salatasını da afiyetle yedi.

Kreş “orman kardeşliğinde”

Selçuk Belediyesi kreş ve gündüz bakımevi öğrencileri bu güzel etkinliğin ardından bir de tiyatro izledi. Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda sahnelenen “Orman Kardeşliği” isimli tiyatro oyununu izleyen minikler oldukça eğlenceli saatler geçirdi

Kent Belleği’nde yerel tarihlerini öğrendiler

Selçuk’un çok kültürlü yapısını bünyesinde barındıran Selçuk Belediyesi Kent Belleğini de ziyaret eden kreş öğrenciler yetkililerin anlatımı eşliğinde Kent Belleği’ni gezdiler. Bu ziyaret sayesinde belki de bu güne kadar hiç görmedikleri pek çok tarihi objeyi gören ve geçmişe dair çok güzel hikayeler dinleyen küçük öğrenciler, kreşe döndüklerinde de Kent Belleği’nde gördüklerini öğretmenlerinin hazırladığı doğal hamurdan yaptıkları objelere yansıttılar.

Kreşin artık bir “sevgi bahçesi” var

Selçuk Belediyesi kreş ve gündüz bakımevinde bir de “Sevgi Bahçesi” oluşturuldu. “Sevgi Bahçesi” ne öğretmenleri ile birlikte yaz sebzeleri eken kreş öğrencileri bu etkinlikte salatalık, biber, domates ekti. Sebzelerinin her gün bakımını yapan minikler sebzelerinin büyümesini heyecanla bekliyor.

selcuk-kres (2)

selcuk-kres (3)

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk