site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 9 Eylül 2016

Selçuk-Efes Kent Belleği Seramik sergisine ev sahipliği yaptı

47. Selçuk-Efes Festivali kapsamında Selçuk-Efes Kent Belleğinde birbirinden değerli Seramik çalışmalarının yer aldığı “Barış Kuşları” sergisi ziyaretçilerini bekliyor. Sergi, bayram tatilinden sonra 20 Eylül Salı gününe kadar açık kalacak.

Bir süre önce Selçuk Belediyesi Kadın Danışma Merkezinde Çinicilik kursu veren ve birçok Selçuklu kadınları Çinicilik sanatında başarılı olmalarını sağlayan Çini ve Seramik Sanatçısı Esra Eren Çimen, 47.Selçuk-Efes Festivali kapsamında “Barış Kuşları” adlı kişisel sergisini sanatseverler için açtı. Seramikten yapılan özel takı çeşitlerin tabloya, özel motiflerle tasarlanmış çini tabaklardan küplere kadar birçok çini objelerden oluşan sergiyi Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Çırak açtı. Efes Müzesi Müdürü Cengiz Topal ve çok sayıda sanatseverlerin katıldığı serginin açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Çırak, Selçuk Efes Festivali için düzenlemiş olan böyle önemli bir serginin açılışını yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Çok özel eserlerin olduğu bu sergiyi 47.Selçuk-Efes Festivali kapsamında Selçuklu sanatseverler için açan Çini ve Seramik Sanatçısı Esra Eren Çimen’e teşekkür ettiğini belirtti.

47.Selçuk-Efes Festivali kapsamında Selçuk-Efes Kent Belleğinde sanatseverler ile buluşan sergi, bayram tatili bitiminden hemen sonra 20 Eylül 2016 Salı gününe kadar açık kalacak.

seramik-sergisi-1

seramik-sergisi-3

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk