uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 13 Nisan 2019

Selçuk bir kez daha Yörük Kültürü Şenliğine ev sahipliği yapacak

Barutçu Mahallesi’nde bir kez daha Geleneksel İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği düzenleniyor. 14 Nisan Pazar günü altıncı kez düzenlenecek Geleneksel İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği’ne Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Belediyesi destek verecek.

Selçuk’un Barutçu Mahallesi’nde doğal güzelliğiyle dikkat çeken İnpınar Yaylası bir kez daha Yörük Kültürü Şenliği’ne ev sahipliği yapıyor. 14 Nisan Pazar günü 12.30’da Zeybek gösterisiyle başlayacak olan şenlikle Yörük kültürünün yaşatılması ve Selçuklular’ın bir araya gelmesi amaçlanıyor. Protokol konuşmalarının ardından 13.30’da Fatma Meşe Öz Konseriyle devam edecek şenlik süresince Selçuk Belediyesi Artemis Kadın El Emeği Pazarı etkinlik alanında birbirinden güzel yöresel lezzetleri ve el emeği göz nuru ürünleri ile hizmet verecek.

6. Geleneksel İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği’ne katılmak isteyen vatandaşlar için Selçuk Belediyesi Hizmet Binası önünden 09.00 – 18.00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla servis aracı kaldırılacaktır. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel 14 Nisan Pazar günü Selçuk’un Barutçu Mahallesi’nde düzenlenecek 6. Geleneksel İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği’ne tüm Selçuklular’ı davet etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk