uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 6 Mayıs 2018

Selçuk Belediyesi’nden Hıdırellez Şenliği

Selçuk Belediyesi Hıdırellez Şenliği düzenliyor. 5- 6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek şenlikte Selçuklular ilk olarak 5 Mayıs akşamı İsabey Mahallesi’nde eğlenceye doyacak. 6 Mayıs günü ise Dutlu Yol’da lokma ikramı ve eğlence Selçuklular’ı bekliyor olacak.

Baharın gelişinin simgesi olan ve birçok kültürde büyük önem atfedilen Hıdırellez, Selçuk’ta da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Selçuk Belediyesi Hıdırellez Şenliği kapsamında 5 Mayıs akşamı saat 20.30’da İsabey Mahallesi’nde düzenlenecek şenlikte Roman Dans Grubu, Darbuka Grubu, Çaybaşılı Derviş ile Selçuklular Hıdırellez coşkusunu yaşayacak.

6 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de Müzisyen Aydın Karasoy Dutlu Yol’da Selçuklularla buluşacak. Dutlu Yol’da gerçekleşecek etkinlikte lokma da dağıtılacak. Hıdırellez coşkusunu yaşamak için tüm Selçuklular’ı Selçuk Belediyesi Hıdırellez Şenliği’ne davet eden Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Hıdırellez baharın başlaması açısından insanlık tarihi boyunca önem atfedilen bir gün olmuştur. Dolayısıyla bugün düzenlenecek şenlikte tüm vatandaşlarımızla bir arada olmak, birlik olmak, neşe içerisinde baharı karşılamak istiyoruz” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Hayatın tadı  “o sahilde”

Hayatın tadı “o sahilde”

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk