site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 2 Haziran 2016

Selçuk Belediye Tiyatrosu Haziran’da perde açıyor

Selçuk Belediye Tiyatrosu Mayıs ayında verdiği aradan sonra 4 Haziran Cumartesi günü “Kel Oğlum Keleş Oğlum” adlı oyunla tekrar perdelerini açıyor. Selçuk Belediye Tiyatrosu çocuk ve yetişkin oyunlarıyla yaz sonuna kadar 40 oyun sahnelemeyi planlıyor.

Kurulduğu günden bu yana Selçuklular’ı gerek oyuncu, gerekse seyirci olarak tiyatro sanatının anlamlı atmosferine dahil eden Selçuk Belediye Tiyatrosu Mayıs ayında verdiği aradan sonra yaz mevsiminde farklı çocuk ve yetişkin oyunlarıyla perdeleri açmaya hazırlanan topluluk ayrıca Zeytinköy, Çamlık ve Acarlar Mahallelerinde tiyatro birimleri kurdu.

10 bin seyirciye ulaştı

4 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’de ilk olarak “Kel Oğlum Keleş Oğlum” adlı çocuk oyunuyla yaza merhaba diyecek olan Selçuk Belediye Tiyatrosu “Duvar” adlı yetişkin oyununun yanı sıra “Midas’ın Kulakları” , “Yalancının Mumu”, gibi çocuk oyunları da seyirciyle buluşacak.

Bugüne kadar 7 – 65 yaş arası 400’e yakın Selçuklu’nun farklı oyunlarda yer aldığı Selçuk Belediye Tiyatrosu’nun Selçuk ve mahallelerinde yaklaşık 10 bin seyirciye ulaştığını belirten Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bahadır Varvar; “ Selçuk Belediye Tiyatrosu büyük bir ivme kazandı. Selçuklular’ı oyuncu ya da seyirci olarak tiyatroya dahil etmek adına değerli çalışma arkadaşımız Selçuk Belediye Tiyatrosu Genel Yönetmeni Erol Namdar büyük bir özveri ile çalışıyor. Belediye Başkanımız Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın talimatıyla kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık vermeye, bu faaliyetlere Selçuk halkını dahil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Baskı

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk