site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Hüseyin Taşyakan 22 Mart 2015

Seçim yakın, şimdi takiye zamanı…!

huseyin-tasyakanSandığa sayılı günler kaldığını kavrayıp hissedemeyen kim varsa, bizzat RTE’ nın Balıkesir’ de yaptığı konuşmada kullandığı ifadelerden anlamıştır muhakkak!

Geldikleri günden beri BOP Eş Başkanlığıyla övünüp temcit pilavı gibi bunu her yerde tekrarlayan ve ona bağlı olarak ”Türkiye’ de Kürt Sorunu vardır, alt kimlik üst kimlik, Türk Milliyetçiliğini ayaklarımız altına alıyoruz” diyen o ses, ”Ne kürt sorunu yahu, yok böyle bir şey” diyor ya; artık siz de farkına varsanız iyi olur, sandığa 2 buçuk aydan daha az bir zaman kaldı.

Şimdi kısır tartışmaları bırakma zamanıdır değerli okuyucular. Dün başka konuşuyordu da bu gün niye tam tersini söylüyor acaba? Mademki böyle bir sorun yoktu da çözüm süreci dediğiniz politikaların ne gereği vardı? Gibisinden (zaten alışılmış pişkinlikleriyle asla cevabı verilmeyecek) suallerle zaman öldürmekten vazgeçin.

Ortada üzerine düşünülmesi gereken bir konu var ki; o da (her sandık öncesinde yaptıkları gibi) belli bir düşünceye bağlı seçmen kitlesi üzerine oyun kuruyor olmalarıdır. Daha önceki seçimlerde nasıl ki, daha çok Güneydoğu Anadolu da yaşayan Kürt vatandaşlarımızın üzerine oynayıp yalan dolanla kendilerine oy vermelerini hedeflemişlerse, bugünkü söylemlerinde de mavi boncuk uzattığı bir seçmen kitlesi var ki; O da MHP seçmenidir.

Hatırlayacak olursanız 2010 referandumu öncesinde de aynı duygu istismarını yaparak, 80 askeri darbesinin ardından idam edilen Ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun ailesine yazdığı mektubu (işine gelmeyen bölümlerini es geçerek) hiçte samimi olmayan timsah gözyaşları eşliğinde okumuşlar ve o günlerde de Ülkücü ve MHP seçmeni üzerine oyun kurmuşlardı.

Bugün itibariyle geldikleri noktada, çözüm süreci dedikleri politikaların iflas ettiğinin kendileri de farkında olduğundan, (seçimleri kaybedecekleri takdirde) bu güne kadar eşkiya takımına verdikleri tavizlerin ve bin türlü taşkınlıklarına göz yummalarının başlarına ne büyük bir bela açacağın dan da emin olduklarından ötürüdür ki; RTE’ nı başkan yapacak meclis çoğunluğunu yakalamak için her türlü siyasi atraksiyon peşinde koşuyorlar. Aklı selim olan herkesin, onların bu çabalarını gayet doğal karşıladığından eminiz zira Anayasayı değiştirip RTE’ nı Başkanlığa getiremedikleri takdirde, topyekun kendilerini Yüce Divan da bulacaklarını çok iyi biliyorlar. İşte bu düşünce paralelinde seçime kalan sayılı günler öncesinde, Ne kürt sorunu yahu, yok böyle birşey! Takiyesiyle yine MHP seçmeni üzerine bir oyun kurguladıkları apaçık ortadadır…

Sözün kısası onlar 13 yıldır yaptıkları gibi, her seçim sathı mailinde bin türlü takiyeden geri kalmayıp oy devşirmenin peşinde koşuyor olabilir ama bu defa çok fena sükûtu hayale uğrayacaklarından eminim, üstelik bu defa şamarın alasını da, başta üzerine hamasi edebiyatlarla entrika kurmaya çabaladıkları MHP seçmeni olmak üzere; bu ülkenin bekasını düşünen tüm seçmenlerden yiyecekleri de gün gibi aşikârdır.

Çünkü artık bıçak kemiğe dayandı, çünkü 7 Haziran’dan başka bir şansınız kalmadı. Ya bu ülkenin geleceğini kendi egosuna kurban edecek kadar gaflete düşenlere haddini bildireceksiniz, ya da ileri demokrasi yalanlarıyla kamufle edilmiş bir faşizmin esaretine gireceksiniz…

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Diktatörün Korkusu

Diktatörün Korkusu

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk