uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 6 Ağustos 2014

Seçim Günü Yasakları Açıklandı

secim_gunu_yasaklari_aciklandi

Selçuk İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, yayınladığı bir yazıyla seçim günü yasaklarını duyurdu.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, siyasi partiler çalışmalarını sürdürürken, Selçuk İlçe Seçim Kurulu da seçim günü yasaklarını, yayınladığı bir açıklamayla duyurdu.

GÜN BOYU ALKOL SATIŞI YASAK

Açıklamada şu ifadeler yer aldı; Oy verme günü olan 10 Ağustos 2014 Pazar günü seçimin 2. Oylamaya kalması durumunda da 24 Ağustos 2014 Pazar günü sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar her ne suretle olursa olsun içki satılmasının, içkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesinin, içilmesinin yasak olacak.

Oy verme günü, oy verme süresince bütün umumi eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebileceğine, kahvehane, kıraathane ve internet cafeler dahil bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacak.

SİLAH TAŞIMAK YASAK

Oy verme günü olan 10 Ağustos 2014 Pazar günü seçimin 2. Oylamaya kalması durumunda da 24 Ağustos 2014 Pazar günü sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimsenin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 6. Maddesinin 1. Fıkrasının f bendinin 1,2,3 ve 5 numaralı alt bentlerinde gösterilen silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.

SAAT 21:00’E KADAR YAYIN YASAK

Oy verme günü saat 18:00’e kadar televizyon ve radyolar ile her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılmasının yasak olduğunu, saat 18:00 ila 21:00 arasında televizyon ve radyolar ile her türlü yayın organlarında ancak yüksek seçim kurulu tarafından seçimle ilgili olarak verilecek haber ve tebliğlerin yayınlanabileceğine,

Saat 21:00’den sonra bütün yayınların serbest olduğuna ancak yüksek seçim kurulunca gerek görülmesi halinde, saat 21:00’den önce de yayınların serbest bırakılabileceğine hükümlerine yer verilmiştir.

Uymayanlar hakkında 298 sayılı seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanunun ceza bölümü hükümleri uygulanacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk