site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset 9 Eylül 2015

Savaşan: Yollar Mayın Tarlasına Çevrilirken Hükümet Ne Yapıyordu?

aslansavasan

Son günlerde yürekleri yakan terör saldırılarının ardından MHP İzmir Milletvekili Aslan SAVAŞAN Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesi ile PKK’nın düzenekli bombaları, yollara yerleştirdikten sonra üzerine asfaltlama çalışmalarının kimin tarafından yapıldığını ve PKK’nın yolları bomba tarlasına çevirirken MİT’in neden istihbarat bilgisi alamadığını Başbakan DAVUTOĞLU’na sordu.

Aslan Savaşan yaptığı açıklamada; “Hükümet sözde çözüm sürecinde güvenlik güçlerinin elini kolunu bağlamış ve PKK yolları mayın tarlasına çevirmiştir. Dağlıca ve Iğdır’daki saldırılar, yollara döşenmiş uzaktan kumandalı bomba düzenekleri ile yapılmıştır. Terör örgütü bu yolları kazmış, ağırlığı 500 kg ile 1 ton olan patlayıcıları döşemiş, uzaktan kumanda mekanizması kurulmuş ve üzerine asfaltlama yapılmış! Bu asfaltlama kim tarafından yapıldığı, Bölgedeki Belediyelerin, bunda bir payının olup olmadığı, PKK’nın yolları mayınla döşerken Hükümet ve MİT’in ne yaptığı sorularının acilen cevaplanması gerekiyor” dedi.

Soru önergesinde bombaların döşendiği yolların denetimi ile ilgili zafiyeti de gündeme getiren MHP’li SAVAŞAN, son yıllarda o bölgede PKK’nın yollarda kimlik kontrolü de yaptığını hatırlatarak; hükümet neden bunlara izin verdi diyerek açıklamasına şöyle devam etti; “Üzülerek söylüyorum ki AKP hükümetleri o bölgeyi terör örgütüne teslim etmiş durumda, bölgedeki hakimiyet en kısa sürede devlet tarafından sağlanmalıdır. Artık Yeter, Millet olarak şehit acısına dayanacak gücümüz kalmadı, artık ocaklara ateş düşmesin” diyerek açılamasını tamamladı.

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk