uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 30 Haziran 2016

Sanayi Sitesi İZKA ile sil baştan

Selçuk Belediyesi ile İZKA arasında Selçuk Sanayi Sitesi’ni Güzelleştirme Protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre Selçuk’ta küçük ölçekli sanayi işletmelerinin yoğun olarak yer aldığı Selçuk Sanayi Sitesi’nde uzunca bir süredir gerek esnafın, gerekse Selçuk halkının şikayetçi olduğu alt ve üst yapı sorunlarına çözüm getirilecek.

Kısa adı İZKA olan İzmir Kalkınma Ajansı’na Selçuk Belediyesi tarafından yapılan proje başvurusu kabul edildi. Proje kapsamında Selçuk Sanayi Sitesi’nde esnaf ve Selçuk halkı lehine pek çok önemli düzenleme öngörülüyor. Selçuk Ticaret Odası da bu önemli projenin ortağı olacak.

Büfe, park, tuvalet

İZKA’nın Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı içerisinde yer alan Selçuk Sanayi Sitesi’ni Güzelleştirme Projesi kapsamında Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve İZKA Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban arasında İZKA’da bir protokol imzalandı. İki yıl sürecek proje kapsamında Selçuk Sanayi Sitesi’nde bozuk yolların yenilenmesi, site içerisinde park, büfe ve tuvalet yapılması yer alıyor.

Selçuk Sanayi Sitesi’ni Güzelleştirme Protokolü hakkında bir açıklama yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Uzun yıllardır ilçede kangren haline gelen Selçuk Sanayi Sitesi’ndeki alt yapı sorunlarını çözecek ve esnafımızın o bölgedeki bazı önemli ihtiyaçlarına cevap verecek olan projemiz İZKA tarafından kabul edildi. Proje kapsamında sanayide bozuk yolların yenilenmesi, sanayi girişine “Selçuk Sanayi Sitesi” yazılı yeni bir tabela konulması, iki adet park alanının oluşturularak alan peyzajının yapılması yer alıyor. Yine bu proje kapsamında sanayi sitesinde gerek esnaf, gerekse halk için önemli bir sorun olan tuvalet sorunun da çözüleceğini belirten Başkan Bakıcı; “Selçuk ekonomisinde önemli bir yer teşkil eden sanayi sitemize İZKA İle birlikte yürüteceğimiz proje kapsamında iki adet kadın, iki adet erkek, iki adet engelli tuvaleti yapılacak. Böylece yıllardır esnafımızın ve iş yaptırmak için siteye gelen vatandaşlarımızın bu önemli sorunu da çözümlenmiş olacak” dedi.

Bozuk yollar yenilenip, Spor tesisleri de yapılacak

Selçuk Belediyesi ile İZKA arasında imzalanan Selçuk Sanayi Sitesi’ni Güzelleştirme Projesi kapsamında 5206-5203 ve 5012 Nolu sokaklarda toplamda 7 bin metre kare parke kaplama, 1100 metre karede altyapısı dahil bordür imalatı gerçekleştirileceğini belirten Başkan Bakıcı; “Bölgenin çözülmesi gereken sorunları bu projeyle çözüme kavuşacak “dedi.

Gerçekleşecek projenin işlem hacmine olan katkısının yanı sıra sosyal yönünün de olduğuna dikkat çeken Başkan Bakıcı; “ Sanayi sitemizde bu proje kapsamında basketbol ve tenis sahaları da oluşturulacak. Ayrıca yönlendirme tabelaları da konularak sanayi içi ulaşımın kolaylaşması sağlanacak” dedi.

Selçuk Belediyesi ile İZKA arasında imzalanan Selçuk Sanayi Sitesi’ni Güzelleştirme Projesi’nin maliyeti 1.221.626,87 TL olacak; bu maliyetin 916.220,15 TL’lik kısmı İZKA tarafından karşılanacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk