uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Bölgeden 2 Ağustos 2015

Rota Foça

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin turistik ilçesi Foça’ya koyduğu ilk vapur seferini gerçekleştirdi. Deniz yolu ile Foça’ya gitmek isteyen İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği ilk sefer, Foça’da büyük sevinç yarattı.

Son teknoloji gemilerle donattığı filosuyla deniz ulaşımını her gün biraz daha geliştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, iç körfezde gerçekleştirdiği vapur seferlerini dış körfeze de taşıdı. Bugünden itibaren hafta sonlarında Eski Foça’ya yapılacak karşılıklı seferlerin ilkini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan tam not aldı. Sabah saat 08.00’de Karşıyaka’dan hareket eden İzmir’in altıncı yeni gemisi Atilla İlhan, Konak’a uğrayıp buradan da yolcu alarak Foça’ya hareket etti. İZDENİZ Genel Müdürü Salih Aslan’ın da eşlik ettiği yolculuklarını konforlu, güvenli ve rahat bir şekilde geçirerek Foça’ya varan İzmirliler, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın iskelede gerçekleştirdiği karşılama ve verdiği karanfiller ile güzel bir sürpriz yaşadı. Yolcuları ve İZDENİZ ekibini, alkışlarla ve coşkuyla karşılayan Foçalılar, büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdiler. Demirağ, gemi kaptanlarına da çiçeklerle teşekkür etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na bu güzel hizmet için teşekkür eden vatandaşlar, hayallerinin gerçek olduğunu söylediler.

İki sefer

Foça Belediyesi’nin iskelesinde yeni gemilere uygun yapılanma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu tatilini bu güzel ilçede geçirmek isteyen İzmirliler için Cumartesi ve Pazar günleri iki sefer düzenliyor. Seferler sabah saat 08.00’de ve 18.00’de Karşıyaka-Konak-Foça güzergahı ile yapılıyor. Foça’dan kalkışlar ise 10.05 ile 20.05’de gerçekleştiriliyor.

Rota Foça

Picture 1 of 3

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Buğday aç bıraktı

Buğday aç bıraktı

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk