uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 1 Haziran 2017

Peyzaj çalışmaları kente ayrı bir güzellik kattı

Selçuk Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri kentin meydan ve ana arterlerdeki cadde ve sokaklarda yaptığı peyzaj çalışmalarıyla kenti yeni görünüme kavuşturuyor.

Selçuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler birimi yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte başta Pamucak olmak üzere kent içerisindeki çalışmalarına hız verdi. Fen işleri ekipleriyle koordineli çalışan ekipler, kavşak ve refüj düzenlemelerinin yanı sıra kent içerisinde İstasyon Meydanı başta olmak üzere bir program dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. İzmir-Selçuk yolu Deppo Efes kavşağı, Atatürk Bulvarı ve Pamucak yol güzergahlarındaki orta refüjlerin düzenlemesinin yanı sıra ekipler, başta İstasyon Meydanı olmak üzere diğer caddelerde çalışmalarına devam ediyor.

Bir yandan alt yapı çalışmaları devam ederken…

Selçuk ilçesinin UNESCO listesinde olan, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olduğunu vurgulayan Selçuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman; “ Bir yandan kentimizin içme suyu ihtiyacını karşılayacak alt yapı çalışmaları devam ederken bizlerde özellikle vatandaşların yaz aylarında yoğun olarak kullandığı geçiş güzergahlarında peyzaj çalışmaları yapıyoruz. Aynı zamanda amacımız başkanımızın talimatıyla ilçemizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak. Yaptığımız ve yakında yenilerini ekleyeceğimiz parklarla, artıracağımız yeşil alanlarla kent görünümüne ve sosyal yaşama değer katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk