site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 14 Ağustos 2014

Pamucak’ta Çalışmalar Başladı

pamucak1

Selçuk Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Pamucak’ta ortak çalışma başlatarak bölgede oluşan su kanallarının temizliği ve ıslahına başladı.

Türkiye’nin en uzun sahillerinden biri olan Pamucak’ta Selçuk Belediyesi çalışmalara başlayarak bölgenin çevre düzenlemesinden, su kanallarının temizliğine kadar tüm yapısal çalışmaları yürütecek.

Alanda ilk önce yapılacak çalışmalar arasında su kanallarının çevresini kaplayan sazlıkların temizlenmesi yer alıyor. Daha sonra ise su kanallarının yatak zemin kotu dolgusu yapılarak yükseltilecek, suyun denize akışı sağlanacak ve bölgede durgun sudan kaynaklanan sivrisinek oluşumları, bitkilerin suyun içindeki çürümesinden kaynaklanan kötü kokuların ise önüne geçilecek.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ise Pamucak yolunun güzelleştirilmesi kapsamında öncelikli olarak yol refüjünün toprak dolgusu yapılıyor. Daha sonra ise içi bitkilendirilerek güzel bir görüntüye kavuşturulacak. Ayrıca aydınlatma komisyonu ile yapılan görüşmeler sonucunda yolun aydınlatılması ile ilgili olarak TEDAŞ tarafından yol refüjüne yapılacak direklerle aydınlatma sağlanacak.

Pamucak oteller bölgesi ile ilgili olarak da onaylı plana göre proje ve keşif çalışmaları yürüten Selçuk Belediyesi ekipleri, proje ve keşif çalışmalarından sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuru dosyası hazırlayıp Bakanlık’tan mali destek isteyerek bölgede kanalizasyon, arıtma, asfalt yol kaplaması, yol drenajı, kaldırımlar, bisiklet yolları, elektrik hatları, yol ve kaldırım aydınlatmaları, yeşil alan oluşturma gibi eş zamanlı olarak çalışmalara başlayacak.

pamucak2

Yorumlar (6 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Selçuk’ta Cumhuriyet Coşkusu

Selçuk’ta Cumhuriyet Coşkusu

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk