uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 7 Haziran 2017

Pamucak minik ellerde daha temiz

5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Selçuklu öğrenciler Pamucak Sahili’nde temizlik yaptı. Yarının büyükleri Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte hem temiz bir çevre için Pamucak Sahili’ni temizlediler; hem de gönüllerince eğlendiler. Sahil temizliğinin ardından fidan dikimine de katılan öğrenciler bu anlamlı günü bir piknikle noktaladılar.

Dünya Çevre Günü sebebiyle Pamucak Sahili’nde düzenlenen etkinliğe Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman da katıldı. Velileri ve öğretmenleriyle birlikte Pamucak Sahili’ni temizleyen İsabey Okulu birinci sınıf öğrencileri, Pamucak Sosyal Tesisleri’nde fidan da diktiler.

Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Bakıcı; “Çevre bize gelecek nesillerden kalan bir emanettir. Biz bu emanete sahip çıkmak; ona en iyi şekilde bakmak zorundayız. Bugünkü etkinlikte görüyorum ki; çevre emin ellerde. Çocuklarımız çevre konusunda gerçekten çok bilinçli. Çevrecilik bilincinin bu yaşlarda kazanılması yarınlarımıza atılan tohumlardır. Bu tür etkinliklerle gelecek nesli çevre konusunda erken yaşlarda kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi. Öte yandan etkinliğe katılan İsabey Okulu birinci sınıf öğrencileri de temiz bir çevrenin her zaman takipçisi olacaklarını söylediler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

MHP’den Teröre Lanetleme

MHP’den Teröre Lanetleme

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk