site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Eğitim 26 Haziran 2014

Özel Bilgi Çocuk Anaokulu Beyaz Bayrak Aldı

Temiz-Okul-Beyaz- Bayrak (1)

Bilindiği gibi temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile okulların denetlenmesi sonucunda temizlik açısından 100 üzerinden 90 puan alan okullara beyaz bayrak verilmektedir. Proje kapsamında, çocukların ruh ve beden sağlığının korunması amacıyla, okul içi ve çevresi, idari birim, öğretmen odası, kütüphane, ısıtma durumu, spor ve tiyatro salonu, atölyeler, laboratuvarlar, revir, kantin, tuvaletler ve içme suları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmaktadır.

Okul sağlığının iyileştirilmesinin teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan Özel Bilgi Çocuk Anaokulu “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” almaya hak kazandı.

Sertifika töreni, 20 Haziran 2014 Cuma günü İzmir Kız Lisesi’nde Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Vefa Bardakçı´nın katılımı ile yapıldı. Bardakçı törende “Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, Sağlık Bakanlığı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının asli görevleri arasındadır. Okullarında bu kriterleri sağlamak için çalışarak Beyaz Bayrak alımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Konu ile ilgili bilgi veren Özel Bilgi Çocuk Anaokulu Müdürü Halis Günhan, “Çocuklarımızın iyi yetişmesi için güzel ortamlarda bulunması çok önemli. Bize çocuklarını emanet eden velilerimiz bizim doğal ve sürekli müfettişlerimiz olduğu için aksaklıkları çabuk görüp, çabuk düzelterek kaliteyi sürekli yükseltiyoruz. Bu güzide mekândan yararlanmak isteyen herkesi okulumuza bekliyor, yeni eğitim öğretim için erken kayıt avantajlarımızdan yararlanmalarını arzu ediyoruz. Özel Bilgi Çocuk Anaokulu olarak Beyaz Bayrak alımında emeği geçen öğretmen, memur ve personele özellikle olumlu katkıları olan velilerimize teşekkür ederim” dedi.

Temiz-Okul-Beyaz- Bayrak (2)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk