site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Sektörel 10 Temmuz 2015

Bayramda Baklavanın Adresi Ovalı Pastanesi

ovali-pastanesi-1

Selçuk’ta 17 yıldan bu yana PTT Karşısında pastane işletmeciliği yapan Ovalı Pastanesi sahibi İhsan Soyuer ramazan bayramına özel baklava hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Yaklaşan Ramazan Bayramına hummalı bir şekilde hazırlanan Ovalı Pastanesi işletmecisi İhsan Soyuer; “Selçuk’ta 17 yıldır hizmet verdiğimiz sektörümüzde son teknolojiye ayak uydurarak modern şekilde hizmetimize devam ediyoruz. Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısı ile ustalarımızla baklava hazırlıklarına başladık. Ustalarımızın meşakkatle yapımını tamamlayan baklavaların yanı sıra birçok tatlı çeşidini de Ramazan Bayramı hazırlıkları yapan vatandaşımıza vermeye hazırlanıyoruz.

Baklava üretiminde genellikle cevizin içine karıştırılan yer fıstığını da kullanmadıklarını, yüzde yüz ceviz kullandıklarını da dile getiren İhsan Soyuer; “Baklavalarımızda ustalarımız baklavanın içine yüzde yüz ceviz katıyoruz. Baklavalarımızda Herhangi yer fıstığı gibi diğer ürünler kullanılmamaktadır.

“Baklavalarında Glikoz Kesinlikle Yok”

Sağlık açısından da son derece zararlı olan kimyasal tatlandırıcı glikoz şurubunu kullanmadıklarını belirten Ovalı Pastanesi işletmecisi İhsan Soyuer; “Baklava üretimimizde en çok dikkat ettiğimiz hususlardan birisi glikoz şurubu kullanmamamız. Ustalarımızın son derece sağlıklı ve hijyenik ortamda, baklavaları tatlandırmak için, doğal yöntem ile yapılan şeker ve limonla yapılan şurubu kullanıyoruz. Müşteriler baklava alırken kesinlikle önce fiyata bakmasınlar piyasada glikozla üretilen baklavaların fiyatları düşük olduğu için sağlığı bir tarafa bırakıp onları tercih etmesinler.

“Ramazan için birçok baklava çeşidi var”

Antep fıstıklı, cevizli, saray burma, düz baklava, şöbiyet gibi çeşitlerde Bayrama özel baklava çeşitlerinin bulunduğunu belirten İhsan Soyuer; “Bayramdan 2 gün önceye kadar sipariş almaya devam edeceğiz. Baklava Siparişleriniz için Atatürk Mahallesi PTT Karşısında bulunan iş yerimize gelebilirsiniz ya da 892 48 82 ve 0 535 233 3920 numaralı telefonlardan da sipariş verebilirsiniz’’ dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk