uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 16 Ocak 2019

O PM üyesinden flaş İzmir çıkış: Kocaoğlu gibi biri gündeme gelirse…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun yeniden aday olma kararı sonrasında konuşan PM Üyesi Pekşen, “CHP’nin İzmir’de çok güçlü bir toparlayıcı aday belirlemesi önemli. Aziz Kocaoğlu da parti adına çok büyük bir sorumluluk hissederek kendisi yeniden görev alma isteği içindeyse bunu CHP MYK’sı da PM’si de önemser. Kimseye karşı değil, kimseden yana değil, mümkün olduğu kadar en iyisini İzmir’de başarmak durumundadır CHP! Kocaoğlu gibi halkın vicdanında büyük bir yer edinmiş bir başkan adayı yeniden gündeme gelirse bunu çok önemseriz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Haluk Pekşen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun geçtiğimiz 1 Ekim’de 31 Mart 2019 yerel seçimleri için kamuoyuna yaptığı ‘aday değilim’ açıklamasından 3 buçuk ay sonra genel merkeze gelerek yeniden aday olma kararını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

MYK DA PM DE ÇOK ÇOK ÖNEMSER!
Kocaoğlu’nun kararının partinin yetkili kurulları tarafından önemseneceğinin altını çizen Pekşen, “Aziz Kocaoğlu’nun başarısı, toplumda karşılığı, kabul görmüşlüğü ortada. Bu anlamda CHP’nin İzmir’de çok güçlü bir toparlayıcı aday belirlemesi önemli. Aziz Kocaoğlu da parti adına çok büyük bir sorumluluk hissederek kendisi yeniden görev alma isteği içindeyse bunu CHP MYK’sı da PM’si de önemser. Çok çok önemser diye düşünüyorum” dedi.

KİMSEYE KARŞI DEĞİL, KİMSEDEN YANA DEĞİL…
Pekşen ayrıca, “İzmir’de CHP’nin çok sayıda çok değerli adayı var. Kimseye karşı değil, kimseden yana değil, mümkün olduğu kadar en iyisini İzmir’de başarmak durumundadır CHP! Çünkü İzmir cumhuriyetin kenti, çok önemli bir kentimiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapabilecek çok değerli arkadaşlarımız var tabi. Ama Aziz Kocaoğlu gibi halkın vicdanında büyük bir yer edinmiş bir başkan adayı yeniden gündeme gelirse bunu MYK da, PM de, biz de çok önemseriz” diye konuştu.
Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk