uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 13 Ekim 2017

O mahallede seçim tekrarlanmayacak!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütünde bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının gündem maddesi Selçuk’un Atatürk Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle delege seçimlerinin iptal olup olmayacağıydı.

Toplantıdan çıkan karar sonucunda oy çokluğuyla seçim geçerli sayıldı.CHP İzmir’de delege seçimlerinin 5. hafta mesaisinde Selçuk’un Atatürk Mahallesinde delege seçimleri bitmesine rağmen, tartışmalar devam ediyor. CHP Selçuk İlçe Örgütü tarafından iptal edilen Atatürk Mahallesi seçimleri, karar için İl yönetimine gönderildi. Bugün gerçekleştirilen il yönetim kurulu toplantısında gündeme gelen seçimlerle ilgili alınan kararla seçim geçerli sayıldı.

Ne yaşanmıştı?

Bilindiği gibi 9 Ekim’de gerçekleştirilen seçimlerden bir gün sonra Selçuk CHP İlçe Yönetimi tarafından üyelere seçimlerin iptal edildiği ve 15 Ekim 2017 günü seçimlerin tekrarlanacağı duyurulmuştu.

Bu SMS’in ardından başlayan tartışmalara Selçuk Eski Belediye Başkanı Vefa Ülgür de dahil olmuştu. Ülgür kendi sosyal medya hesabı üzerinden seçimlerle ilgili itirazların olduğunu doğrularken seçimlerin tekrarlanmasının tüzük ve yönetmeliklere göre mümkün olmadığını söylemişti.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk