site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Kültür Sanat, Manşet Haber, Manşet Yan, Üst Manşet 10 Eylül 2018

Muhteşem festival Kurtalan Ekspres ile sona erdi

49. Selçuk Efes Festivali sona erdi. Eğlencenin yanı sıra kültür, sanat, mutfak kültürü ve sporu Selçuklularla buluşturan festivalin son gününde Anadolu Rock Müzik’inin efsane grubu “Kurtalan Ekspres” Selçuklularla buluştu. Türkiye’nin en köklü gruplarından olan Kurtalan Ekspres “Dönence” ile başlayan konserinde Barış Manço, Cem Karaca gibi unutulmaz sanatçıların şarkılarını seslendirdi.

4- 9 Eylül arasında düzenlenen 49. Selçuk Efes Festivali kültür, sanat, spor, eğlence ve müziği Selçuklularla buluşturdu. Altı gün süren festival süresince konserler, yemek tadımları, çocuklar için eğlenceler, atölyeler, el emeği yöresel ürünler ve spor gösterileri Selçuklularla buluştu. Festivalin çevre il ve ilçelerden de çok sayıda katılımcısı oldu.

Dönence ile başlangıç

49. Selçuk Efes Festivali’nin son gününde Kurtalan Ekspres sahne aldı. Kuruluşu 1972 yılına kadar uzanan grup bugüne kadar Barış, Manço ve Cem Karaca başta olmak üzere birbirinden önemli isimlerle sahne altı. Ahmet Güvenç’in solistliğini yaptığı grup Barış Manço’nun “Dönence” şarkısıyla konserine başladı. Konserde Tamirci Çırağı, Ceviz Ağacı, Islak Islak, Gülhane Parkı, Namus Belası gibi sevilen şarkıları seslendiren Kurtalan Ekspres konserin finalini Gülpembe ile yaptı.

Geçmişten günümüze farklı kuşakların her daim beğeni ile dinlediği grubun performansı Selçuklular’dan büyük alkış aldı. Konserin bitiminde sahneye çıkarak grup üyelerini tebrik eden Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Dün Selçuk’un kurtuluşunu kutladık; bugün de Kurtalan Ekspres ile İzmir’in kurtuluşunu kutluyoruz. Gururlu ve mutluyuz. Biz Türkiye’nin neresinde yaşarsak yaşayalım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen insanlarız. Bu dün böyleydi, bugün böyle, yarın da böyle olacak. 49. Selçuk Efes Festivali’nin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve festivalimizi renklendiren tüm sanatçılarımıza, sporcularımıza, zanaatkarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Efsane grubun solisti Ahmet Güvenç de İzmir’in kurtuluş gününde İzmir’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Selçuklular 49. Selçuk Efes Festivali’nin finalini Kurtalan Ekspres ile 10. Yıl Marşı’nı söyleyerek yaptı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk