site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 16 Ocak 2019

Millet İttifakı Selçuk’ta ne olacak?

İzmir ve Ankara kulislerinde dün ve bugün konuşulan iddialar Selçuk’u da yakından ilgilendiriyor. Kulis bilgilerine göre aralarında İzmir de Selçuk’un da olduğu birçok ilçede İYİ Parti kendi adayını çıkaracak.

AK Parti ve CHP’nin İzmir’de yaptığı ittifak sonrası gözler CHP ve İYİ Parti’ye çevrildi. İYİ Parti, Büyükşehir’de CHP’nin adayını destekleme kararı alırken ilçelerle ilgili her iki partinin kurmayları görüşmelerini önemli ölçüde tamamladı.

İZMİR DE 2 İLÇE İYİ PARTİ’YE

Büyükşehir ve 22 ilçede iktidar olan CHP, Kiraz ve Tire’de aday göstermeyecek. Bu iki ilçede İYİ Parti’nin adaylarını destekleyecek. Bunun yanı sıra İYİ Parti Selçuk, Torbalı, Urla, Konak ve Karşıyaka’da kendi adaylarıyla seçime girecek. İYİ Parti Tire’de eski İlçe Başkanı Atakan Duran’ı, Kiraz’da ise eski AK Partili Mehmet Emin Avşar’ı aday göstereceği ifade edildi.

SON KARAR LİDERLERİN

Öte yandan ittifak görüşmeleriyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşaner’in yarın ya da Cuma günü bir araya gelecekleri ve ittifaka son şekli verecekleri öğrenildi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Aydın Özcan’a STK desteği

Aydın Özcan’a STK desteği

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk