site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 2 Mayıs 2015

MHP’li Vural ve Senem Kılıç’tan ‘Taşocağına Hayır’ Desteği

Senem Kılıç’tan ‘Taşocağına Hayır (2)

Selçuk’un Gökçealan köyünde dünyaca ünlü Osmancık üzümünün yetiştirildiği tarım arazilerine kurulmak istenen taş ocağı işletmesine karşı mücadele başlatan köylülere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili adaylarından destek geldi.

MHP İzmir 1’inci Bölge Milletvekili adayı Senem Kılıç’ın, MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Naci Düz ve Halit Dalgıç ile birlikte ziyaret ettiği köyde, adaylar köylülerin taş ocağı mücadelesini dinledi.

Dünyaca ünlü üzüm tehdit altında…

Köy kahvesinde akşamüstü yapılan sohbette köylüler, “taşocağına hayır, doğa katliamına dur diyoruz” yazılı pankart asarak dikkat çektikleri sorunu anlattı.

Köylüler, bağcılık kültürü 5 bin yıl öncesine dayanan köyün tarım arazilerinin tehdit altında olduğunu, Gümüş Dağı eteklerine kurulması planlanan taş ocağının, dünyada sadece yaylasında yetişen ünlü Osmancık üzümünün yok olmasına da neden olacağını savundular.

“İzmir’in övünülecek ve doğa turizmine kazandırılması gereken bu cennet köşesinin yok olmasına izin vermeyin” diyen köylülere seslerini duyurmada destek olma sözü veren MHP İzmir 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, İzmir’in gerek çevresel, gerekse de sosyal sorunlarıyla her zaman yakından ilgilendiğini söyledi.

Senem Kılıç’tan ‘Taşocağına Hayır (1)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk