uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 27 Ağustos 2014

MHP’den Müdür Atamalarına Sert Tepki

ali-gumrah

Milliyetçi Hareket Partisi Selçuk İlçe Başkanı Ali Gümrah yaptığı basın açıklamasında Müdür atamalarına tepki gösterdi.

AKP İktidarının elinde oyuncak haline gelen Milli Eğitimin geleceği karartacak şekilde yeniden yapılanması ve yaz-boz tahtası gibi oynanmasından dolayı gençlerin geleceğinden şüphe duyduklarını belirten Gümrah; okullarda idarecileri yerle bir eden, adeta bir kıyım, bir siyasi kadrolaşma skandalı yaşandığını kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti’nin 91 yıllık hayatında eğitim üzerinde en fazla baskının ve eğitimci kıyımının bu dönemde yapıldığını kaydeden Gümrah, “Yaşanan bu kara oyunlardan biri, yine AKP iktidarının haksız icraatlarıyla çok daha vahim bir şekliyle gözlerimizin önünde pervasızca sergilenmektedir. 12 yıldan beri ülkemizi tek başına idare eden AKP hükümeti ve zihniyeti, sadece eğitim kurumlarında değil, devletin tüm kurumlarında, iktidarda kaldıkları bu süre içerisinde insanlarımızı ayrıştırmakla, ötekileştirmekle, kamplara bölmekle kalmamış, kendilerine bir düşman cephesi oluşturarak sürekli bir kesimle kavga eder, ona buna çatar hale gelmiştir. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nda, sorup soruşturmadan, ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla yapılan düzenlemeyle de okul müdürlerini bir anda silip atmış, onca tecrübeyi ve birikimi yok saymıştır” dedi.

MHP Selçuk İlçe Başkanı Ali Gümrah Açıklamasını şöyle bitirdi:

Şimdi buradan soruyorum;

İlçemize yeni atanan Milli Eğitim Müdürü 1 ayda bu okul müdürlerimizi nasıl tanıyabilmiştir ve neye göre değerlendirmişlerdir.

MHP olarak kanaatimiz odur ki!

Milli Eğitimde kadrolaşma operasyonu yapılmaktadır.

Biz MHP olarak AKP’nin her yere ulaştırdığı ötekileştirmeyi geleceğimizin teminatını sağlayacak olan çocuklarımızın siyasi ihtiraslara kurban etmeyeceğimizi bildirir, bu haksızlığın ve zulmün karşısında olacağımızı belirtmek isteriz.

Yorumlar (2 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Selçuk’ta Cinayet

Selçuk’ta Cinayet

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk