site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Yan, Siyaset 6 Haziran 2013

MHP İzmir Ülkücü Şehitleri Andı

halilesendag-selcukduracik-mezari-basinda-anildi (1)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Teşkilatı, 12 Eylül döneminde idam edilen Ülkücü şehitler Halil Esandağ ve Selçuk Duracık’ı ölüm yıldönümlerinde mezarları başında andı.

12 Eylül döneminde mahkeme kararıyla idam edilen Selçuk Duracık ve Halil Esendağ’ın Hacılarkırı Mezarlığı’ndaki kabirleri başında gerçekleşen anma etkinliğine İl Başkanı Necat Karataş, il yönetimi, ilçe başkanları, İl Ocak Başkanı Süleyman Bozkurt, ilçe Ocak başkanları ve partililerin yanısıra şehit Duracık’ın annesi Birsen Duracık da katıldı. Aradan geçen 30 yıla rağmen gözyaşları dinmeyen Birsen anne Başkan Karataş’la birlikte oğlunun mezarına karanfil bıraktı.

Şehitler için okutulan Yasin-i Şerif’in ardından idamları değerlendiren Karataş şunları söyledi: “Şuan mezarları başında bulunduğumuz kardeşlerimiz, Türklük adına islamiyet adına mücadele veren ve tam da bu sebeple düzmece belgelerle idam edilen kardeşlerimizdir. İşin acı olan tarafı şehit edildikten bir yıl sonra şehit kardeşlerimizin o davadan beraat etmiş olmasıdır. Ne acıdır ki bu ülkeyi o zaman bölme gayreti içerisinde olanlar bugün siyaset yapıyorlar. Bugün geldiğimiz noktada hala Türkiye’nin bölünmesiyle ilgili bir mücadele var . Hala Türkiye’yi bölme gayretinde olan bir iktidar var. Dolayısıyla bugün sergilenen tablo, o günden daha farklı değildir. Eğer o gün bu mücadele verilmemiş olsaydı bu ülke o dönem zaten bölünecekti. Bizler olduğumuz müddetçe, Milliyetçi -Ülkücü hareket olduğu müddetçe bu ülkeyi kimse bölemeyecektir. Şehitlerimizden Allah razı olsun, nur içinde yatsınlar. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız; unutturamayacaklar.”

halilesendag-selcukduracik-mezari-basinda-anildi (2)

halilesendag-selcukduracik-mezari-basinda-anildi (3)

halilesendag-selcukduracik-mezari-basinda-anildi (4)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk